1. Новини Закарпаття
  2. >

Оголошено гранти для журналістів Закарпаття і Буковини

01.06.2021 10:21 Суспільство ВАЖЛИВО

Грантовий проєкт покликаний зміцнити позитивний імідж української мови та її значення в житті національних громад Чернівецької та Закарпатської областей.

Грантовий проєкт покликаний зміцнити позитивний імідж української мови та її значення в житті національних громад Чернівецької та Закарпатської областей.

В Україні оголосили конкурс заявок на гранти для регіональних засобів масової інформації Закарпатського та Чернівецького регіонів на підготовку журналістських робіт про те, що знання української мови відкриває багато можливостей.

Про це пише портал Гурт.

Конкурс проводиться за ініціативи громадської організації «Інтерньюз-Україна» у співпраці з Проєктом «Навчаємось разом», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії, за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Мета грантового матеріалу:пояснити, чому українська в Україні є мовою можливостей для національних спільнот;надихнути та змотивувати національні спільноти вивчати українську мову задля власного успішного майбутнього в Україні.

Грантовий проєкт покликаний зміцнити позитивний імідж української мови та її значення в житті національних громад Чернівецької та Закарпатської областей.

Як подати заявку?

Сума мінігранту — до 3 000 грн.

Три кроки до участі в грантовому конкурсі:

Обрати тему для матеріалу.Подати заявку з описом концепції майбутнього журналістського матеріалу, заповнивши анкету. Створити матеріал за тематиками Конкурсу угорською або румунською та успішно оприлюднити його.

У заявці можна запропонувати не більше 3-х концепцій матеріалів.

Кінцевий термін заповнення та надсилання онлайн-анкети: понеділок, 7 червня 2021 року, 16:00.

Тематика грантових журналістських робіт

У рамках грантового проєкту журналісти повинні створити матеріали про вивчення української мови на одну з таких тем:

  • українська мова для національних громад: вивчати, щоб досягати вершин.
  • успішні історії вивчення та/або використання української мови відомими особами із Закарпаття та/або Буковини.
  • українська — мова широкого розмаїття вибору і можливостей, які пропонує Україна.
  • різні інструменти та методи вивчення української як державної (за методикою вивчення другої мови) для національних спільнот.
  • успішні практики вивчення української як державної (за методикою вивчення другої мови) національними громадами.

Хто може подати заявку?

У конкурсі грантів можуть брати участь представники/ці всіх типів медіа (друковані, онлайн, ТБ, радіо), незалежні журналісти/ки, а також блогери/ки Закарпатської та Чернівецької областей. Незалежні журналісти/ки мають підтвердити домовленість із медіамайданчиком про подальше розміщення матеріалу.

Умовою отримання грантової підтримки є гарантія розміщення вироблених матеріалів в ефірі / на шпальтах / на сайті відповідної медіаорганізації / у блозі.

Перевагою буде використання мультимедійних інструментів: фото, відео, інфографіки або створення лонгрідів. Відбір учасників, які запропонують найкращі ідеї, здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти).

Контакти

Додаткову інформацію можна отримати в координаторки проєкту Олесі Савенко (osavenko@internews.ua, 093 701 36 23).

Після збору всіх заявок Грантова комісія обере найвдаліші пропозиції. Результати буде оголошено 11 червня 2021 року на сайті. Усі учасники отримають лист з результатами на електронну пошту, зазначену в анкеті.

Читайте на ГК:У Львові в житловому будинку загорілася газова труба
Читайте на ГК:На Закарпатті судитимуть начальника комунальної установи
Читайте на ГК:За добу у чотирьох районах на Закарпатті оновилось число інфікованих коронавірусом
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...