1. Новини Закарпаття
  2. >

Наукове співтовариство засумнівалося в достовірності даних щодо вакцини Sputnik

15.05.2021 14:15 Суспільство

Епідеміологи з різних країн помітили безліч невідповідностей в представлених російськими вченими даних, а також низку незвичайних і підозрілих збігів.

Епідеміологи з різних країн помітили безліч невідповідностей в представлених російськими вченими даних, а також низку незвичайних і підозрілих збігів.

Ведучий медичний журнал The Lancet опублікував відкритий лист групи епідеміологів і біологів з різних країн, яка піддала серйозним сумнівам дані про третю фазу клінічних випробувань російської вакцини від коронавірусу Sputnik V.

У своєму листі вчені, серед яких є і російський фахівець, проаналізували опубліковані раніше в тому ж журналі дані про випробування російської вакцини. Творець препарату - інститут імені Гамалії - на підставі випробувань заявив, що ефективність Супутника перевищує 91 відсоток.

Автори критичної статті, проаналізувавши аргументи творців вакцини, пишуть про безліч невідповідностей в представлених даних, низці незвичайних і підозрілих збігів (зокрема, вакцина, згідно з офіційними даними, показала майже однакову ефективність для всіх вікових категорій), відсутності прозорості при проведенні третьої фази випробувань Супутника і чітких правил її проведення. Головне джерело їх побоювань, проте, те, що не була опублікована низка даних про випробування, без яких, на думку авторів, об'єктивно оцінити їх результати неможливо.

Раніше група авторів листа вже висловлювала сумніви в опублікованих раніше результатах першої та другої фази випробувань Супутника.

Розробники вакцини в тому ж The Lancet відповіли на відкритий лист з критикою представлених даних. Вони стверджують, що "безпека і імуногенність Супутника V підтверджені безліччю досліджень", в тому числі в Аргентині, де ведеться масова вакцинація російським препаратом. Вони також заперечують твердження про те, що не надали необхідні дані.

Нагадаємо, на Закарпатті почали щеплення другою дозою вакцини від COVID-19

Читайте на ГК:Дочка Моніки Беллуччі грайливо позувала перед камерою в купальнику (ФОТО)
Читайте на ГК:На Ухань насунувся торнадо, загинули люди
Читайте на ГК:Гороскоп на 15 травня 2021 — що обіцяють астрологи
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...