За традицією, щорічно, у всіх куточках області, й зокрема, на Перечинщині та Ужгородщині, 8-9 травня проходять заходи із нагоди Дня пам’яті та примирення.
У ці дні згадуємо тих, що віддали свої життя заради вільного та і світлого майбутнього своїх нащадків на рідній землі. Цьогоріч в Україні відзначають 76 річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Метою відзначення є гідне вшанування подвигу українського народу, його вагомого внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, а також висловлення поваги усім борцям проти нацизму.
Визначних дат звучать мітинги-реквієми за полеглими у жорстокій війні. Освітні й культурні заклади, установи й організації беруть участь у покладаннях вінків та живих квітів до пам’ятників воїнам-визволителям та обелісків слави, братських могил.
В Перечині цього дня, за традицією, проходять заходи на території військового кладовища. Не забувають про подвиг солдатів, які полягли за Вітчизну, і у Тур’я-Реметі на Перечинщині (Ужгородщині) та селах громади: Порошкові, Туриці, Тур’я-Поляні, Тур’я-Бистрій, Вільшинках тощо.
У Тур’я-Реметі, у центрі села, на території сільської ради, знаходиться братська могила воїнам-визвотелям 4-го Українського фронту. За офіційними даними, тут поховано чотирьох солдатів, один з яких невідомий.
Згідно із інформацією, наданою Іваном Готрою, тут поховані, з різницею в місяць, рядовий Гербій Павло Кондратович (29.11.1945) й червоноармієць Онищук Василь Семенович (25.10. 1945). Пам’ятний обеліск воїнам встановили у центрі села 1946 року. Автор невідомий.
За словами Івана Готри, всі дані про захоронення військових у братській могилі у центрі села Тур’я-Ремети, йому вдалося отримати майже 10 років тому із Криму.
До речі, 9 травня на Закарпатті відзначатимуть, Поминальну Неділю. Цього дня люди відвідують могили покійних родичів. Не оминають і одиноку могилу, розташовану в урочищі «Горбки» у Тур’я-Реметі. За свідченням очевидців, тут поховано солдата – угорця, який загинув під час Другої Світової війни. Майже жодної інформації про солдата немає. Однак місцину із року-у-рік впорядковує родина Марії Скубенич із вулиці 8-го Березня.
Сподіваємось, пам’ятне місце у найближчий період зможе зацікавити не один десяток дослідників та стати важливим туристичним об’єктом.
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії