1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні ціни на всі продукти значно піднімуться

05.04.2021 16:15 Суспільство

М'ясо, молоко, соняшникова олія і ряд інших найпопулярніших продуктів в Україні стрімко дорожчають.

М'ясо, молоко, соняшникова олія і ряд інших найпопулярніших продуктів в Україні стрімко дорожчають.

Причин подорожчання експерти називають кілька, повідомляє Today.ua. Серед них - погодні умови, інфляція, ріст цін на сировину, і звичайно ж пандемія коронавіруса.

Дефіцит продовольства спостерігається в усьому світі. Ось тільки такими темпами як в Україні, ціни не ростуть ніде. Зростання цін на світових ринках збільшив експорт продовольства з України, особливо це стосується зернових та олійних культур. Це в свою чергу викликало підвищення цін на продукти на внутрішньому ринку. М'ясо та молочка в Україні коштують вже дорожче, ніж в Польщі. Теж саме стосується білого хліба. Він уже дорожче польського на 30%. І при цьому його ціну намірені ще підвищити на 20-25%.

Економічний експерт Олександр Хмелевський прогнозує, що до кінця 2021 року подорожчають майже всі продукти зі споживчого кошика.

"Зростають ціни на хліб, борошно, крупи. Ціни на масло б'ють рекорди. Зростання цін на зернові збільшило вартість м'яса і яєць. Крім того, на подорожчання продовольства вплинуло подорожчання пального, газу та електроенергії. Особливо це стосується овочів і фруктів старого врожаю, які зберігаються в холодильниках ", - зазначив експерт.

Прогнозується, що в травні різко знизяться ціни на фрукти та овочі минулого врожаю, але вони все-одно будуть значно вище рівня 2020 року. Найбільше протягом 2021 року зростуть ціни на борошно, крупи, макаронні вироби, цукор, яйця і масло. У цих групах товарів за підсумками 2021 року зростання цін може досягти 100% і вище.

Ціни на молоко виростуть приблизно до 25 грн/літр, а разом з ними поповзуть вгору ціни на кефір, сир, вершкове масло та іншу молочку.

Збільшення ціни на корми неминуче тягне за собою і зростання вартості м'яса і яєць. Зростання цін на свинину в лютому-березні сталося через дозвіл імпорту німецької свинини в ряд країн. Однак, в квітні закупівельні ціни на свинину повинні знизитися.

Соняшникова олія в Україні також дорожчає рекордними темпами. На сьогоднішній день пляшка олії об'ємом 0,85-0,87 літра коштує 50-60 гривень. У порівнянні з минулорічними цінами, вартість соняшникової олії зросла більш ніж у 2 рази. Серед причин рекордно високих цін на олію виробники називають несприятливі погодні умови в минулому році і погані прогнози щодо врожаю олійних культур в світі на 2021 рік.

Нагадаємо, що Свята 5 квітня 2021: прикмети, іменини, факти

Читайте на ГК:Вакцини AstraZeneca проти COVID-19 взаємозамінні, незалежно від країни виробництва
Читайте на ГК:До відома закарпатців, все більше дітей інфікується коронавірусом
Читайте на ГК:Закарпатська збірна з водного поло вийшла у фінал Чемпіонату України

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...