1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Учні Королівської ЗОШ №1 беруть участь у творчому «Хеппі челенджі» (ВІДЕО, ФОТО)

19.03.2021 00:46 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

Протягом чотирьох тижнів учнівська молодь займатиметься творчими активностями, що спрямовані на покращення емоційної атмосфери у школі.

«Хеппі челендж» - це чотири тижні цікавих та творчих активностей, мета яких зміцнити психічне здоров’я учнів і вчителів та покращити емоційну атмосферу у школі.

Головна тема челенджу – ментальне здоров’я, а основними завданнями є підвищення обізнаності про психічне здоров’я та про необхідність дбати про нього, провести активності для підтримання позиційного стану школярів та об’єднати шкільну спільноту у єдиному здоровому просторі.

Подарунком для 5-ти найактивніших учасників «Хеппі челенджу» стануть гранти в розмірі 90 тисяч гривень, спрямовані на закупівлю обладнання для лабораторій природничих, математичних та технічних наук.

Активності у рамках челенджу у Королівській громаді проводяться вже третій тиждень. Участь у них беруть учні двох місцевих шкіл - Королівських ЗОШ №1 та №2, а також вихованці Хижанського НВК.

Перший тиждень був присвячений темі дружби, дружньої взаємодії між дітьми та темі булінгу. Серед учнів школи проводилось анонімне анкетування на тему «Ментельне здоров’я». Ці результати опитування дозволили краще зрозуміти психологічне здоров’я дітей та приділити більше уваги цій темі на виховних годинах, а також запланувати тренінги з батьками. Все це має допомогти покращити емоційний стан, зміцнити рівень довіри між дітьми та батьками і сформувати між ними дружні відносини.

Також учні створили презентації на тему «Що таке булінг? Як з ним боротись», соціальний ролик «Ментальне здоров’я» та спільний альбом приємних спогадів із «докарантинного» шкільного життя, що зараз особливо актуально.

Другий тиждень присвячений «Простору щастя» . Його тема – це здоровий простір, у якому діти почуваються комфортно і радісно, де їм приємно навчатись, відпочивати і спілкуватись з однолітками.

«Здоровий простір» це те місце, в якому людина почувається вільно у проявленні своїх емоцій, думок і переживань, вчиться сприймати себе. У відповідь тут вона отримує прийняття, підтримку та відсутність осуду, мотивацію і натхнення.

Саме такі «простори щастя», в рамках завдання челенджу, учні, вчителі та жителі громади створювали у себе вдома. Допомагали їм у цьому лекції від Нealthy schools, а також медитації, які можна завантажити на мобільний додаток.

Також учні створили мотиваційний постер та екологічний челендж в своїй громаді з хечтегом #_Тиса_не_понесе. Його мета – на власному прикладі заохотити мешканців усієї громади до сортування сміття та дбайливого ставлення до природи.

Наразі, триває вже третій тиждень, що присвячений темі емоцій та арт-терапії.

Арт-терапія чи «лікування мистецтвом» - це така психологічна практика, яка дозволяє виплеснути емоції через заняття мистецтвом. Вона широко вживається в роботі з дітьми. Серед багатьох методів арт-терапії, найвідомішими є піскова терапія, ігрова терапія, лялькотерапія, казкотерапія, ізотерапія, глинотерапія, музикотерапія, танцювальна терапія, фототерапія, драматерапія і інші. Ці заняття дозволяють не тільки цікаво і весело проводити час, а і розвивати творчий потенціал, вчать висловлювати почуття та емоції.

Учні Королівської ЗОШ №1 (Софія Стрижак, Василь Дудуго, Олег Мойсей, Іван Талабірчук) та №2 (Вікторія Яким) та Хижанського НВК (Надія Палешник, Іванка Молнар, Ярослава Токач, Сніжана Філей, Ірина Козош, Вероніка Бугай) створили арт-проект у якому закликають людей висловлювати свої емоції, а не тримати їх в собі.

В рамках челенджу, вчителі Королівської ЗОШ №1 провели дистанційні навчання із завданнями арт-терапії - малювання, бібліотерапія, музикотерапія.
Вчителі образотворчого мистецтва та української мови і літератури Інна КлюсаЮліана Коста та Надія Пальок поділились враженнями про фідбек від учнів на своїх сторінках у Фейсбуці.

«Участь в конкурсі - це надзвичайно крутезна можливість дізнаватись купу нової інформації та водночас застосовувати її на практиці. Хто не встиг взяти участь в конкурсі зараз, то не засмучуйтесь. Гадаю, попереду буде ще багато креативних та пізнавальних викликів для шкіл громад всіх куточків України. І щоб не пропустити анонси подій долучайтесь до сторінок соціальних мереж Healthy school - заради здорових і радісних школярів», - переконаний один із вчителів-організаторів челенджу у Королівській ЗОШ №1 Анатолій Яковлєв.

https://www.facebook.com/groups/hs.ukr/?ref=share ,

https://www.facebook.com/HealthySchools.UA/ ,

https://instagram.com/healthy_schools_ua?igshid=15m7sxinc9bp6 ,

https://healthy-schools.org.ua/ ,

Активних учнів Королівської громади і їхні активності можна зустрити на сторінках соціальних груп:

https://www.facebook.com/groups/310698886097645/?ref=share ,

https://www.facebook.com/anatoliy.yakovlev.3 ,

https://instagram.com/korolivsjka_zosh1?igshid=1lem1a2ka770e ,

https://youtube.com/channel/UC6grEVVSRetsRslz-mOnQBg

«Громади, давайте разом з вами зробимо наше майбутнє - здоровим та щасливим. Долучайтесь до правильного виховання своїх діток. Всім добра та здоров'я!» - закликає Анатолій Яковлєв.

Нагадаємо, учні Королівської ЗОШ №1 перемогли в номінації «Найкреативніша школа» у всеукраїнському конкурсі відео-зарядок.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...