1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В УжНУ презентували проєкт “Ужгороде! Дихай на повні груди!”

18.02.2021 22:18 Суспільство

Про це повідомила Прес-служба Ужгородської міської ради.

Про це повідомила Прес-служба Ужгородської міської ради.

Фінальну частину проєкту “Ужгороде! Дихай на повні груди!” — одного з переможців пітчингу молодіжних ініціатив — презентували сьогодні в Ужгородському національному університеті.

Метою проєкту є підвищення екологічної культури та свідомості населення через проведення інформаційно-пізнавальних тренінгів з школярами та молоддю міста, а також встановлення на хімічному факультеті вишу приладу громадського контролю за станом повітря, який дає змогу в режимі реального часу спостерігати за станом повітря.

Вимірювання відбувається 24/7 за 11-ма показниками, 5 з яких є пріоритетними індикаторами стану повітря. Отриману інформацію можна відслідковувати на всеукраїнському сайті https://eco-city.org.ua

На реалізацію проєкту з міського бюджету спрямували 14 335 грн. Головні реалізаторки та авторки ідеї — представниці ГО «Міжнародний інститут міждисциплінарних інноваційних досліджень» (МІМІД), аспірантка кафедри екології та охорони навколишнього середовища Емілія Глюдзик та кандидатка хімічних наук, доцентка кафедри екології та охорони навколишнього середовища, директорка «Центру міждисциплінарних наукових досліджень УжНУ» Світлана Делеган-Кокайко — розповіли про етапи реалізації проєкту.

Доктор хімічних наук, професор, декан хімічного факультету УжНУ Василь Лендєл розповів про вклад підрозділу вишу у дослідженні стану довкілля міста і краю, а доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища УжНУ Сергій Сухарєв наголосив, що встановлений прилад дасть можливість, зокрема, туристам відслідковувати стан забруднення повітря, яке, порівняно з багатьма українськими містами, у межах, безпечних для здоров'я показників.

Нагадаємо, в Мукачеві та Ужгороді вшанували пам'ять загиблих під Дебальцевим військових.

Читайте на ГК:В Ужгороді перевіряють дотримання маскового режиму, соціальної дистанції та наявність дезінфікуючих засобів (ФОТО)
Читайте на ГК:Учень з Ужгорода отримав медаль у фіналі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
Читайте на ГК:В Ужгороді іноземець з Нігерії цілий рік перебував без дозвільних документів: його примусово повернули до країни походження
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...