1. Новини Закарпаття
  2. >

Лікарні Закарпаття переповнені хворими на коронавірус

13.02.2021 23:59 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

В області наближаються до другого "коронавірусного" піку. Минулі найвищі показники захворюваності і, відповідно, госпіталізації, спостерігались у листопаді 2020 року.

В області наближаються до другого

У Закарпатській області продовжує погіршуватись епідеміологічна ситуація щодо COVID-19. За останні три дні щоденний приріст підтверджених нових випадків захворювання наближається до півтисячі: 11 лютого - 368 нових хворих, 12 лютого - 314, 13 лютого - 485 нових інфікованих.

Ліжковий фонд медзакладів області, передбачений для хворих на COVID-19, збільшили на початку цього тижня. Станом на 12 лютого, 2008 лікарняних ліжок вже заповнені на 56,7%.

Найгірша ситуація у Виноградівській райлікарні - заклад заповнений хворими на 92%. Далі йдуть Рахівська райлікарня - 83,7%, обласна клінічна інфекційна лікарня - 81,1%, Ужгородська міська клінічна лікарня - 77,1%, Іршавська райлікарня - 75,6%,

За словами головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Михайла Поляка, Закарпаття наближається до другого "коронавірусного" піку. Попередні найвищі, а відтак найгірші, показники захворюванності та госпіталізації були у листопаді 2020 року.

"Минулий раз найбільш критична ситуація із захворюваністю на COVID-19 та найвищий показник госпіталізації спостерігались у листопаді минулого року, десь 10-ого числа. Тоді теж фіксували в середньому +400 нових інфікованих щодня. Зараз ми наближаємось до цього знову", - коментує лікар.

Він пояснює, що причинами росту захворюваності стали традиційна для закарпатців коляда у різдвяно-новорічний період та весілля, сезон яких розпочався одразу після свят. Попри карантинні обмеження їх продовжують святкувати.

У критичній епідеміологічній ситуації Михайло Поляк наголошує на важливості правильного дотримання профілактичних заходів та карантинних обмежень:

"Я просто закликаю всіх, будьте розумними. Повірте, що карантинні обмеження здатні захистити Вас та Вашу сім’ю. Особливо, я звертаюсь до молодих. Задумайтеся ті, у кого не молоді батьки, дідусь, бабуся. Для них це захворювання дуже небезпечне. В групі ризику люди після 60-років, які мають захворювання серцево-судинної системи, гіпертонію, хронічні захворювання бронхової системи, цукровий діабет. Вони загострюються під час інфікування СOVID-19 і призводять до важкого перебігу хвороби. Люди помирають. Тому не нехтуйте простими правилами: правильно носити маску, тобто на носі; мити руки, коли повернулись з вулиці, після транспорту чи якщо тримались за щось; якщо немає можливості помити руки одразу, то користуйтесь дезінфектором; намагайтесь уникати скупчення людей і тримати соціальну дистанцію 1,5 метра. Це дуже прості правила, але вони допоможуть Вам захистити себе."

Повне інтерв'ю з головним лікарем обласної клінічної інфекційної лікарні читайте в матеріалі "На порозі вакцинації від коронавірусу: інтерв'ю з головним інфекціоністом Закарпаття Михайлом Поляком".

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська