1. Новини Закарпаття
  2. >

Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис (ВІДЕО)

28.01.2021 21:47 0 Суспільство

Окружний адмінсуд Києва скасував новий український правопис. У четвер, 28 січня, ОАСК прийняв рішення скасувати постанову Кабінету міністрів України №437 від 22 травня 2019 року "Питання українського правопису".

Цією постановою впроваджувалися зміни українського правопису, - повідомляє видання "Страна".

Як пояснив "Страні" адвокат Ростислав Кравець, за позовом якого було прийнято рішення суду, він просив визнати постанову Кабміну про зміну українського правопису протиправним і недійсним.

"Я подав позов через порушення процедури прийняття нового правопису. Мін'юст погоджувався, що Кабмін не мав права приймати це рішення. Не було попереднього обговорення з громадськістю, проект правопису не був опублікований в газеті, не пройшов всі процедури. Я вважаю, що таке перекручування української мови неприпустимо і негативно впливає на розвиток мови ", - пояснив" Країні "Кравець.

За його словами, рішення суду вступить в силу через 30 днів, якщо Кабмін не подасть апеляцію.

"Ще можна перекручувати українську мову 30 днів", - додав адвокат. Нагадаємо, в новій редакції правопису Кабмін пропонував цілий ряд новацій. Наприклад писати російські прізвища із закінченням -ой через -ий (Донський - Донський, Трубецькой - Трубецьким, Ігор Крутой - Ігор Крутий). Виняток у цьому правилі - тільки Лев Толстой. Буквосоедіненіе th в словах грецького походження пропонувалося передавати буквою т, таким чином вводилися орфографічні варіанти анафема і анатема, Афіни і Атени, діфірамб і дітірамб, ефір і етер, міф і МІТ.

На початку слова пропонувалося зазвичай використовувати букву І, але деякі слова з голосним і: іній і іній, Ірод і ірод. Вводилися варіантні форми закінчення родового відмінка: радості і радості, любові і любови, гідності, незалежності, крові, солі, білоруси. Пропонувалося разом писати слова з першим іншомовним компонентом анти-, віце-, екс-: віцепрем'єр, ексміністр. У словах, запозичених з грецької мови або латині, допускалася передача буквосоедіненія au через aв: пауза і Павза, фауна і фавна.

Також правопис офіційно стверджувало використання фемінітівов: директорка, депутатка, експертіня, мисткиня. Детальніше про новий правопис - в блозі Олесі Медведєвої.

Нагадаємо, Президентство Зеленського на Україні підривається розчаруванням, - Le Monde

Читайте на ГК:На введення накопичувальної системи пенсій в Україні чекають у 2022-2023 рр
Читайте на ГК:Леся Нікітюк зачарувала знімком в купальнику на Мальдівах (ФОТО)
Читайте на ГК:У Раді готують створення нового силового органу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...