1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатських дорогах планують встановити систему WiM Зважування-в-русі

24.01.2021 22:40 Суспільство

Перший майданчик WEIGHT-IN-MOTION з'явиться на М-25

Перший майданчик WEIGHT-IN-MOTION з'явиться на М-25

Готуємося підписати договір про його встановлення на М-25. Дорога веде від українсько-румунського кордону КПП «Соломоново» — Велика Добронь — Яноші, з переходом у М-06.

Що таке Зважування-в-русі (Weigh-in-Motion, WiM)? 

Це сучасна розумна система комплексного збору інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами. Нині працює шість майданчиків у Київській області. Перші результати моніторингу показали - 25 % всього вантажного транспорту рухається з перевантаженням. 

Як працює WiM?

Моніторинг руху здійснюється на дорогах у режимі реального часу, обладнання монтується у верхньому шарі покриття автомобільних доріг або на прогонових будовах мостів та шляхопроводів.

Розміри майданчика 700х450х58 см, його обійти неможливо - комплекс перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.

Система зберігає інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 т. Точність зважування під час руху  коливається у межах 2%, в статиці - 0,05%. Майданчик може працювати в температурному діапазоні від -30°С до +40°С, а всі його компоненти захищені від можливих перенапруг.

Фіксація порушень відбувається автоматично, зчитується номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість, тощо;

Вплив людського фактору відсутній.

Для чого потрібен WiM?

Надмірне навантаження автотранспорту - одна з головних причин аварійного стану українських, а надто закарпатських доріг. Одна вантажівка масою 24 тонни чинить на дорожнє покриття руйнівний вплив, аналогічний 50 000 легкових автомобілів. У реаліях Закарпатської області транспортування незаконно вирубаної деревини є нагальною проблемою, яку може вирішити система WiM.

У сусідній Угорщині нині найбільша мережа WiM в Європі – 89 майданчиків. Укравтодор

Нагадаємо, що Боржавську вузькоколійку розкрадають

Читайте на ГК:«Минай» здобуває перемогу!
Читайте на ГК:Перший вакцинований лікар на Закарпатті поділився враженнями після щеплення від ковід (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті розгортають додаткові ліжкомісця для хворих на COVID-19: відомо де і скільки
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...