1. Суспільство

На Закарпатті Кіберполіція розкрила половину з поданих заяв за минулий рік (ВІДЕО) (ФОТО)

22.01.2021 21:39

126 шахрайств в інтернеті розкрили торік на Закарпатті.

Про це сказав  Суспільному керівник Кіберполіції в області Михайло Танчинець. Однак, каже, це половина з поданих заяв упродовж року.

Перерахувати 6000 гривень до вечора — таке повідомлення від подруги отримала в месенджері у мережі Facebook ужгородка Терезa Гедеш.

"Я знала, що подруга якраз хворіла разом з дочкою, — розповіла жінка. — Подумала, що, мабуть, щось сталося і потрібні гроші. А коли мені вже прийшло ще повідомлення, чи не можу ще 2000 на іншу картку, тоді я вже задумалася, що потрібно передзвонити".

Передзвонивши, Тереза переконалася, що ніяких грошей не треба. Подрузі зламали сторінку і виявилося, що це шахраї. Того ж дня Тереза Гедеш подали в поліцію заяву.

"Поки що, — каже, — нічого не повідомили".

А в ужгородки Софії Кайтанович шахраї зламали сторінку в іншій мережі — Instagram. Каже: від її імені опублікували повідомлення, мовляв, її мама потрапила в аварію і жінці потрібні гроші:

"Дуже багато людей знайомих та родичів скидували гроші: одні 5 тисяч, інші по тисячі, по п’ятсот".

Реакція на повідомлення про допомогу рідним чи друзям — миттєва, каже психологиня Вікторія Симулик.

"Вони думають так: якщо є запит про допомогу, то обов’язково це потрібно зробити, бо тоді буду якась не така або не такий, буде відчуття провини. Це такий комок психологічний, який міцно зав’язує людину. Тому, коли у вас виникає відчуття і ви хочете слідувати йому, ви почекайте хвилинку і подумайте. За хвилинку нічого не станеться. І перетелефонуйте людині", — сказала Вікторія Симулик.

Таку ж пораду дав і керівник Кіберполіції Закарпаття Михайло Танчинець: "Як правило, і практика, і життя показують нам, що якщо зламали сторінку, то мають доступ лише до неї, інші засоби зв’язку присутні при людині. Якщо ви перетелефонуєте і перепитаєте, чи дійсно хтось у скруті, це буде дієвий спосіб зберегти ваші гроші".

Якщо ви стали жертвою шахраїв, каже Михайло Танчинець, потрібно звертатися до Кіберполіції і написати заяву. Справу мають розглянути впродовж півтора–двох місяців.

Нагадаємо, що На Тячівщині спіймали наркодилера в момент збуту наркотичних засобів (ВІДЕО) (ФОТО)

Читайте на ГК:Спроба втечі за кордон обернулася закарпатцям неприємним сюрпризом: деталі подій
Читайте на ГК:Трагічна сторінка в історії ромів: на Закарпатті запустили віртуальний музей
Читайте на ГК:Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему: що варто знати закарпатцям