На Закарпатті є ряд мінеральних джерел, які із давна відомі цілющим ефектом.
Чимало таких джерел розташувалось обабіч центральних артерій.
Не винятком є і Свалявщина, а, зокрема, село Пасіка. Тут можна побачити унікальну бетонну криницю із освіжаючою мінералкою. Вода на смак солонувата, як, звісно, і більшість джерел у цій місцевості. Однак, джерело відрізняється і лікувальним ефектом, і мінеральним складом.
Розташований колодязь із унікальною мінералкою під лісом при центральній артерії. То ж, не один раз тут можна зустріти численних туристів із необхідною тарою.
Кажуть, вода у бетонному колодязі майже постійно тримає однаковий рівень – і влітку, і взимку. Джерело облагороджене та закрите навісом. Поруч є навіть посудина із пластику для зручного набору води. Імовірніше, саморобний черпак на підвісці зробили самі туристи.
Вода, або квас, як називають у цій місцевості майже усі мінеральні джерела, насичена залізом, жовтуватого кольору, слабогазована. До її смаку і специфічного запаху населення уже звикло. Застосовують при гастриті та інших проблемах шлунково-кишкового тракту.
За лабораторними дослідженнями Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров'я у 2015-2016 роках, вода із колодязя на території місцевості є однією із найчистіших та найпридатніших для вживання. Сторонніх патогенних мікроорганізмів у ній не виявлено.
Підтвердженням вищесказаного є таблиця (подана нижче) із результатами досліджень бактеріологічних показників у досліджуваних водах мінеральних джерел на території Свалявського району. Поряд із цим джерелом, було також відібрано для дослідження води із мінеральних родовищ у Голубиному, Плоскому й Солочині.
Загалом, мінеральних джерел на території Свалявського району – більше сотні. Води мінеральних джерел Свалявщини відносять до вуглекислих холодних борних середньо-мінералізованих гідрокарбонатних натрієвих мінеральних вод з великим діапазоном мінералізації від 3 до 10 мг/дм 3 і найвищим вмістом гідрокарбонатів.
Фото автора.
Читайте також:
- Антивірусний продукт на вагу золота: українці запасаються найпопулярнішим овочем, вартість якого стрімко росте
- Дрова поза законом? Новий закон викликає страх серед тих, хто зберігає дрова!
- Низькі температури й світловий "Армагедон": закарпатці почали готуватись до найгірших сценаріїв
- Його терміново знімають з полиць: українцям радять не вживати цей продукт, — Держпродспоживслужба