1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Солений квас» у Драчині на Свалявщині – маловідомий туристам, хоч і лікуються ним люди уже багато років поспіль (ФОТО)

03.04.2020 11:09 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Це джерело із мінеральною водою розташувалося поряд із лісом.

Та відшукати його не так уже й легко не натренованим туристам, а ще і закордонним.

Розповідають, що вода у залізній діжці дуже солона (чиста ропа), а отже і п’ють, в основному, у лікувальних цілях та у невеликих мірах.

Солений квас, як наголошують, допомагає у лікуванні органів травлення. А підігріта на сонці у пластиковій тарі ще більш ефективна за словами експертів-гурманів.

На разі про місцину у володіннях лісу та килиму із первоцвітів, де зустрінеш і унікальний шафран Гейфеля, туристам мало відомо, хоч і знаходиться майже у 100 метрах від обожнюваного всіми та ще й безкоштовного драчинського квасу.

До речі, безкоштовними є ці джерела завдяки зусиллям місцевих, оскільки раніше таки не дозволили зробити його приватним об’єктом.

-Прийшов бізнесмен, побачив те джерело та задумав облагородити, а відтак запланував продавати ту мінералку за гроші. А люди почули і не дозволили йому це зробити, а ще раз попробує, «то скупають у мінералці», – додає пошепки один із мешканців.

Було і третє джерело, поряд із цими двома уже згаданими, кажуть місцеві. Та, на жаль, воно уже висохло і ймовірніше за те, що порушилась природна жила і вода знайшла десь інде вихід. Називали його «червеним квасом», через колір води, насиченої залізом.

Щодо драчинських мінеральних джерел, а, зокрема, щодо вже згаданого соленого квасу, то тут є цікава історія. Кажуть, у свій час до глибинки навідувався один заможний єврей. Він постійно ішов до цього місця із лікувальним квасом. Був у нього великий чан, який заповнював мінералкою, що під лісом, розпалював вогнище та приймав тут гарячі ванни під соцем.

Та і попри неабияку чудодійну властивість мінеральних джерел на Закарпатті, а зокрема, й на Свалявщині, багато із них потребують не лише зацікавлень із боку туристів, а й облагородження. Це стосується і унікального соленого квасу у Драчині, де потребує наразі оновлення кришка на металевій діжці.

Нагадаємо,Мінералка б’є фонтаном із гейзера на Свалявщині (ФОТО)

Читайте на ГК:На Свалявщині вирувала пожежа: відомо, що і де горіло (ФОТО)
Читайте на ГК:Свалявського грабіжника розшукали: викрав гроші зі скриньки для пожертв (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Почав тікати на скутері: у Сваляві «вполювали» підпалювачів сухої трави через дрон (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...