1. Суспільство

"Протистоять змінам клімату": Букові праліси Карпат часів льодовикового періоду (ВІДЕО)

04.01.2021 23:20

Протягом століть ці ліси змогли залишитися майже повністю недоторканими завдяки своєму унікальному розташуванню.

Букові праліси зростають на території Європи з часу останнього льодовикового періоду. Простягаючись через 12 країн на континенті, вони протистоять глобальному потеплінню та іншим змінам клімату, тоді як нещодавно висаджені дерева здатні адаптуватися набагато меншою мірою, пише euronews.

«Старовинним деревам заповідника нічого не загрожує. Кожне знаходиться в зоні, де заборонена будь-яка діяльність людини. Вони стійкі до змін клімату і не мають природних шкідників, оскільки ростуть у повністю самозбалансованому екологічному середовищі. Навіть якщо вітер валить дерева, на їхньому місці швидко виростають нові. Природа оновлюється, лісу в заповіднику нічого не загрожує», – каже Мирослав Кабаль, завідувач лабораторії лісознавства Карпатського біосферного заповідника (КБЗ).

На території Карпатського біосферного заповідника, котрий розташований в Україні, вже восьмий рік поспіль вчені досліджують процес самовідновлення лісу, яка частка мертвої деревини та яку роль відіграють у відновленні інші види. Спеціалісти вважають, що отримані знання також можуть бути використані в новостворених лісах, щоб зробити їх більш пристосованими до змін клімату.

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник