1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпаття з висоти: Руїни Хустського замку показали з дрона (ВІДЕО)

29.12.2020 22:40 0 Суспільство

Хустський замок — фортифікаційна споруда, що існувала в XI—XVIII століттях у місті Хусті (Закарпатська область).

На окраїнах міста Хуста підноситься гора вулканічного походження, на якій в XI—XII ст. збудовано замок-фортецю. Замок був побудований як угорська королівська фортеця для захисту соляного шляху з Солотвина, зокрема Хустських воріт, і прикордонних районів. Його будівництво почалося в 1090 році та було закінчено за короля Бели ІІІ у 1191 році. З 1281 по 1321 рр. твердиня належала князям Галицько-Волинської держави. У 1480 році угорський король Матвій Корвін дарує замок королеві Беатріс Арагонській. 1511 року Ласло II віддав Хустський замок з усіма його маєтностями в оренду за 20 тис. золотих угочанському жупану Габору Перені. 1669 року комендант замку Міхай Катона склав його інвентар, куди увійшло 50 гармат, кілька тонн пороху, 3000 ядер у 3 складах. 1709 року в замку відбувався загальнотрансільванський сейм прибічників князя Ференца II Ракоці.

У XVI—XVII ст. за Хуст і його замок часто воювали Габсбурґи і семигородські князі, на нього нападали турки і татари. Останній бойовий виступ Хустського гарнізону відбувся в 1717 році, коли солдати атакували 12-тисячну татарську орду поблизу Вишкова.

Замок був знищений від удару блискавок під час бурі — одна з них 1766 року попала в порохові склади. Жупанат спробував зберегти замок, почав ремонт, але це виявилося безнадійно. 1773 року імператриця Марія Терезія послала свого сина Йосифа оглянути замок. Він розпорядився перевести гарнізон до Мукачево.

1798 року буря пошкодила останню башту замку. Влада дала місцевій громаді дозвіл розбирати замок на будівельне каміння. 1799 року розібрали східну стіну замку для спорудження католицької церкви та різних офіційних споруд у Хусті (матеріал з Вікіпедії), - зазначається в описі до відео на Ютюб каналі ЗАКАРПАТТЯ З ВИСОТИ.

Нагадаємо, 9-річний Йосип з Хуста потребує допомоги.

Читайте на ГК:Підтвердилася звістка про загибель Героя: “на щиті” повертається додому ще один син (ФОТО)
Читайте на ГК:Мати востаннє зустріла сина..: закарпатці попрощалися із полеглим Героєм (ФОТО)
Читайте на ГК:ДТП у Заріччі виявилася смертельною: поліція озвучила офіційні деталі автопригоди (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська