1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Перечин

«Закарпатське вино найсмачніше»: газда із Перечинщини поділився, як робить вино та коли його можна вживати

08.11.2020 19:49 Ексклюзив

Наше вино добре знають у світі. Його обожнюють і місцеві, і закордонні туристи.

І який же бенкет без напою із медовим смаком на устах.

Не даремно говорять – у вині криється істина. Закарпатець, буває, зустріне туриста із за кордону, пригостить хмільним напоєм, тут і розговоряться…

Популяризуючи винний туризм, на Закарпатті спеціально розробили і унікальний ароматний маршрут винними просторами. Ужгород, Мукачево, Берегово тощо мов на долоні постають на винній карті області. Тож, відтепер, західним мандрівникам буде зручніше орієнтуватися у виборі «хмільної» стежки виноградного царства на Закарпатті.

За словами розробників, подібні маршрути є маркетинговим майданчиком для місцевих виробників товарів і послуг та діють наче магніт для туристів.

Вино по-домашному від закарпатського ґазди наділене, як відзначають справжньою магією. Та аби відчути її, знадобиться не келих, а «порядна фляшка», але це , звісно, жарти.

Із вином і застілля хороше, а й застуду лікують віддавна. Рекомендують підігріти червоний напій та додати ложку меду у нього і пити малими ковтками аж до спітніння, а опісля вкритися ковдрою і півгодини полежати, не виходячи на холод. Застуду, наголошують, мов рукою знімає.

Червоне вино допомагає виводити з організму радіонукліди.

Зазвичай, пересічні місцеві газди роблять вино про себе і рідних. Подеколи й продають на замовлення. А професійних виноробів із їхнім товаром можна зустріти на ярмарках вина і меду у Закарпатті. Основним, традиційним фестом вина у Закарпатті є «Червене вино», яке гуляють у місті над Латорицею у переддень Святого Василя.

–Файне вино добре виходить лише у досвідчених виноробів, що не один рік «давлять» гроно у своєму саду, – каже господар із Перечинщини пан Василь.

–Аромат і колір майбутнього напою залежить, певна річ, від сорту винограду, –зазначає господар.

У чоловіка в обійсті – порядний ловгош винограду сорту Ізабелла, тішиться він. А отже, вино, як відзначає наш співрозмовник, давлять самі не один уже рік. Його вистачає і на Великдень, і на Різдво. Ним частують сусідів та друзів, хороших гостей.

Виноградний сік газда вичавлює спеціальним ручним пресом. Найперше сік тече у каструлю з-під пресу. Відтак, свіжовичавлене фільтрують за допомогою марлі та заповнюють ним бутилі. Посуд має бути насамперед чистим, а до того ж сухим, аби туди не потрапили різні грибки, що зіпсують смак напою.

Найкраще робити вино зі свіжозірваного врожаю.

–На 20 літрів вина використовуємо до чотирьох кіло цукру, аби воно було приємним на смак, – розповів пан Василь

–За два-три місяці вино добре викисне і продукт можна вживати, –наголошує пан Василь.

Зберігають вино у власній пивниці. Як уже готове, розливають у пляшки і надійно закручують. Вино у пляшках зберігають при температурі не більше 8 градусів.

Нагадаємо, на Закарпаття чекає розквіт сільського туризму, - Шандор

Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)