1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У селі Бакош на Берегівщині здали в експлуатацію оновлені дитячий садок та початкову школу (ФОТО)

09.09.2020 22:47 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Реконструкцію здійснили за кошти уряду Угорщини в рамках Програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну.

Реконструкцію здійснили за кошти уряду Угорщини в рамках Програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну.

Роботи разом із придбаним шкільним інвентарем, спорудженням ігрових майданчиків та павільйонів обішлися в 6 мільйонів 995 тисяч гривнів. Розпочалися вони ще в 2018 році і завершились у вересні нинішнього.

Урочистість відкрив Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Він зачитав листи-вітання з цієї нагоди віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна та уповноваженої керівника угорського уряду, колишнього спікера парламенту Каталіни Сілі.

“На цю подію довелося чекати майже сто років,- зазначила у своїй промові голова Товариства угорських педагогів Закарпаття Ілдика Орос.- Тепер у селі діти знову матимуть змогу навчатись на рідній угорській мові.”

Нагадаємо: Бакош було засноване в 1927 році чехословацькими легіонерами та переселенцями з гірських районів Закарпаття, зокрема Міжгірщини, яким надавали тут земельні наділи та худобу за низькими цінами. В селі була побудована перша в місцевості школа, відкрито клуб для мешканці усіх навколишніх поселень, де в останньому в часи Союзу запрацювали відділення зв’язку та амбулаторія. Звели в населеному пункті й греко-католицький храм, реформаторську церкву. Сьогодні тут мешккає близько 1 тисячі осіб, половина з них - угорці, решта – українці, один відсоток складають росіяни.

Ілдика Орос окремо відзначила двох першокласників, які виявили бажання навчатись в оновленій школі угорською мовою, та їх батьків, що віддали дітей саме в цей навчальний заклад.

Сільський голова Бакоша Василь Рущак зауважив, що орган місцевого самоврядування із власних сил ніколи б не відкрив таку чудову споруду.

Наприкінці Божого благословення просив учням та педагогам місцевий священик Жолт Орос.

По завершенні церемонії Василь Рущак та Ілдика Орос підписали угоду про співпрацю з тим, щоб і в подальшому розвивати освітні та культурні традиції, добиватися їх збагачення.

Нагадаємо, закарпатський нардеп Михайло Лаба прозвітував про успіхи в будівництві та ремонті доріг області (ВІДЕО)

Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська