1. Суспільство

«Наче кров і поблизу десь вампіри»: аби зварити цей леквар слід запастись чи не залізним терпінням (ФОТО)

01.09.2020 15:30

Закарпатським газдиням усе під силу. У будь-якому вариві знають хосен.

То ж і леквар зі слив та ще й із особливих – бистриць – не є проблемою у цій справі. Однак, єдиною «фішко» у всьому вариві є майже залізне терпіння, як зазначають газдині.

Аби зварити цей леквар, знадобиться весь тиждень, а, може, і більше.

І, в се ж, солодкі муки упродовж усього процесу біля плити не є марними, додають закарпатки.

Вже опісля той леквар із неабияким ароматом і своєрідною кислинкою, можна їсти і ложкою (та небагато), і з млинцями підійде, і калач із ним дуже смачний. А от кіфлики із диво-лекваром взагалі є шедевром солодкої праці.

–Ще із дитинства я обожнюю цей леквар зі слив. Готувати його навчила мене мама, – розповідає мешканка із Перечинщини пані Олена. – Тоді ж, ми готували той леквар ще на шпаргеті, було значно легше, та й без набризків по стінах, – сміється жінка. Наразі використовуємо плиту. При хорошій погоді, варили б надворі. Там у нас є «Перемога» в саду, ще із радянських часів. Хороша була піч у свій час , – каже газдиня.

–Перед варінням, бистриці слід ретельно промити. Відтак, залити їх водою в емалевій каструлі й поставити на плиту, щоб вони покипіли. Тоді із них буде легше виймати кістки, – розповідає пані Олена.

–Вже очищені від кісток сливи засипаю у спеціальну каструлю, в якій буду варити. Беру дві-три каструлі, аби було швидше й зручніше.

–Варю не насильному вогні, поступово помішуючи. Аби потроху кипіло й виварювалось. Так за день по кілька разів я вмикаю плиту на середній вогонь і поступово помішую леквар. От зараз я варю леквар уже третій день, – каже газдниня. – Його колір поступово темнішає, а під кінець взагалі буде чорним.

–Аби леквар був ще й густим, уже згодом його готую на сковорідці, помішуючи та накладаючи дерев’яною ложкою у попередньо заготовані й гарячі банки , – відзначає газдиня.

–По закінченні процесу варіння, як леквар уже у банках, не закручуємо одразу, а лише накриваємо зверху газетою або марлею, аби зявилася кірка на ньому зверху. Відтак, сливовий леквар у банках можна закатувати й мати хороший запас на зиму.

А вам подобається леквар із бистриць. Куштували уже? А готували?

Нагадаємо, закарпатські газдині консервують "ананаси" із власних городів (ФОТО)

Читайте на ГК:На Перечинщині ліквідували масштабну пожежу на підприємстві (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вчителю предмета «Захисту України» вручили відзнаку командувача ОК «Захід» (ФОТО)
Читайте на ГК:Війна й цвіт надії в тилу: на Закарпатті міста і села, наче на іншій планеті (ФОТО)