1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Чи стануть руїни сучасним аквапарком: на Перечинщині порушили тему пустуючого роками заводу зі славним минулим (ФОТО)

06.08.2020 20:21 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Ідеться про пустуючий завод «Стеатит», від якого наразі – одні руїни.

Було б добре, кажуть місцеві, таки оновити цю масштабну будівлю, а, заодно, і привернути увагу іноземних туристів.

За свідченням історії, завод уже було створено у місті у кінці 60 років. Саме тоді тут почалось будівництво адміністративно-побутового корпусу, інструментального цеху, складських приміщень, прохідної, котрі було здано в в експлуатацію в період 1972-1974 років.

Уже у квітні 1969 року, після півріччя від закладення «першого каменя» в основу майбутнього підприємства, тут було відлито першу керамічну деталь. Нею була невеличка медаль із символічним написом «Початок є!». Власне так і почалось функціонування «Стеатиту» у місті Перечин. Підприємство було чи не єдиним у системі Міністерства радіоелектронної промисловості СРСР.

У 1972 році завод отримав статус самостійного серійного заводу із назвою "Стеатит". Завод нарощував обсяги виробництва, освоював нові технології, тут почали виготовляти продукцію для військової промисловості.

Із розпадом СРСР обсяги виробництва пішли на спад. Через певний період «Стеатит» став товаристом з обмеженою відповідальністю. Тут було облаштовано емалювальний та швейний цехи.

За період функціонування заводу, працювало на ньому чи не половина жителів району, у тому числі, і молодь. Працівників тут було понад тисячу, а зарплата – однією з найбільших на Перечинщині. У зв’язку із цим, багато людей мріяли потрапити сюди на роботу.

На сьогодні – потужний гігант економіки у непізнаваному стані. Це місце нагадує кадри із фільму жахів. Приміщення – у руїнах, а територія – у заростях. Де-не-де ще на розвалених стінах – якісь візерунки. Але навряд чи зрозуміти, що вони означають, без реставрації.

Ті, що раніше тут працювали, згадують минулі роки із неабиякою радістю та із шоком споглядають на нинішні реалії.

Мирослав Мордованец

Я працював на "Стеатиті"8 років.Тоді там працювало багато молоді майже з усього району.Зараз дивлюся на фото і дуже сумно мені.Боляче,що владі вже не потрібні ні заводи,ні руїни,ні робочі місця для безробітних,а тільки власне збагачення!!!

Юрій Шейко

Звисайно - це жах, у що пертворився завод-красень, на якому в 70-80-х роках працювало біля 1500 чоловік (переважно молодь). Щоби хоч якусь уяву мати про вищесказане рекомендую завітати до місцевого музею, куди ми передали фото-інформаційний альбом "Наша біографія". Задовільніть свою цікавість та перегляньте альбом, який профком заводу оформив ще в ті далекі часи.

Микола Петрішка

А кому дали хоть якиїсь відділ цеху щоб розвивати бізнес . Адже хлопці з перечина випікали там і цеглу але наші закони недопоможуть працювати а придушать !!!

Мария Барник

Після того як завод розпалися не було там хорошого хазяїна бо нормальний це не допустив би я там пропрацювала 28 років і зараз на це дивитись страшно. Добре, що були скуплені за безцінь сертифікати в робітників заводу, це все дуже сумно.

Nadezda Černá

V Steatyti ja pracjuvala v 70rokach. Buv to prekrasnyj závod z velykymy čechami ďe bulo bahato robočych míst. Teper duša bolyť.

За словами місцевих, було б добре оновити цю пустку і замість руїн побудувати щось більш корисне для міста і його мешканців. Одна із пропозицій – будівництво на нині пустуючому об’єкті сучасного аквапарку. Але поки що ця ідея не схвалюється більшістю населення, мовляв, «хімзавод поламає усі плани» щодо зведення аквапарку на цьому місці:

Юрій Кучак

Хімзавод всьо похоронить. Нихто пуд ретортов нич не построіть

Юрій Гуранич

Хімзавод би «свіженьку» водичку в аквапарк підливав

Andrey Fenin

Natali Varga Veselska

Мушу заперечити (в центрі Перечина на підвіконниках сажа за ніч в 0,5 мм ... яка була би поверхня води в тому аквапарку поряд з ЛХК???))

Natali Varga Veselska

Andrey Fenin

А критий аквапарк? Такий як у Венгрії

Також люди вважають, що логічнішою була б реставрація пустую чого об’єкту й відродження виробництва, як у минулі роки, а молодь знову мала б роботу Й не змушена була б ходити по заробітках.

Наталія Маханець

Краще би відреставрували, скільки би людей малий роботу, як колись

Ольга Слабська

Там було супер робити

Светлана Пастеляк-Боринская

Там было классно работать.Очень жаль что такой большой завод пропал и лишил сотни людей работы. Печально.

Без інвестицій не обійтись:

Ірина Судакова

Через хімзавод не може розвиватися туристична галузь-згідна з цим... Через закриття хімзаводу спустіє бюджет міста і воно не зможе розвиватися... Замкнуте коло???

Але в Перечині є багато молодих, креативних людей. Вони мають думати над тим, як розірвати це коло.

Думаю, без серйозних інвестицій тут не обійтись.

Як видно із відгуків у соцмережі Фейсбук, людям не байдуже, в якому стані опинився колись діючий завод «Стеатит». Але поки що – це тільки думки. Реальних кроків щодо оновлення об’єкту ніхто не робить наразі.

Тим часом, колишній популярний гігант району зі славним минулим перетворюється на дикий і непотрібний пустир. Бо не має господаря, не має і ладу. Єдиним господарем тут і зараз, як наголошують мешканці, є природа. А вона із часом таки переможе людську байдужість.

Фото з мережі.

Нагадаємо, скандал у Виноградові: лікаря геріатричного пансіонату підозрюють у перебуванні на роботі в стані сп'яніння (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Човни й раритетні "амфібії" на закарпатських водоймах: що називали "гайовом" й чи були кораблі в регіоні?
Читайте на ГК:"Торік були змії, а зараз воно": у закарпатки поряд із ліжком - небезпечний "сюрприз"
Читайте на ГК:Перехоплює подих: вражаючий небесний дар в одному із закарпатських урочищ (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська