1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У цьому селі на Перечинщині виготовляли муку, а сьогодні туристів заманюють сірководневими чанами (ФОТО)

08.07.2020 20:52 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У мальовничому Порошкові, одному із сіл Перечинщини, для туристів є чимало вражаючих пейзажів та рідкісних архітектурних об’єктів.

Щодо назви села, є кілька версій, за словами тутешніх. За однією із них село взяло назву від прізвища його першого мешканця – Шолтеса Порошко. А за іншою версією, місцину охрестили на честь професії того самого Шолтеса – порохняра у свій час. Він займався виготовленням пороху на території населеного пункту.

За свідченням офіційних джерел, у минулому на території глибинки працювало аж три водяні млини, де виготовляли муку.

І по сьогодні між місцевими ходить приказка: «Де борошно, – там і порошно!». От вам і роз’яснення тієї назви села.

Найдавнішою архітектурною спорудою на території глибинки та й взагалі усієї Турянської долини, є Храм Святого Миколая, датований 1762 роком. За свідченням старожилів, під час «реставрації» храму, було втрачено своєрідну реліквію, а саме – вхідні двері. Вони вважалися ювелірним шедевром «безіменного» майстра.

Вхідні двері на святині були оздоблені на релігійну тематику і містили карби із прізвищами священників, дяків та інших церковних служителів

Ще одним цікавим туристичним об’єктом у селі є старовинний єврейський цвинтар, або – кіркут. За словами деяких із мешканців, він розташований біля старої пекарні. Тамтешні розповідають, що унікальній історичній пам’ятці уже багато-багато років. Височезні монументи виконано із білого і синього граніту. Як зазначають місцеві, раніше такі пам’ятники могли собі дозволити, в основному, багаті особи. Та що найцікавіше, про знаходження кіркута у глибинці мало хто знає із тамтешніх жителів. Ну а туристи, і поготів, ще менш обізнані із цікавинками глибинки.

Не обійтися у глибинці уже точно і без унікального мінерального джерела, розташованого в урочищі «Свячений потік». А у численних відвідувачів є нагода ще й приємно оздоровитися у лікувальних чанах із сірководневою мінералкою.

Нагадаємо, «Він був людиною-енциклопедією»: на Перечинщині і досі пам’ятають про Дюлу Бачі (ФОТО)

Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Одне свято й переплутані дати: на Закарпатті римо-католики й греко-католики відзначають Великдень разом

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська