1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На коронавірус у психоневрологічному інтернаті на Перечинщині захворіли вісім працівників — джерело

17.06.2020 19:00 Суспільство ВАЖЛИВО

А за 2 тижні померли шестеро пацієнтів, повідомив на своєму Телеграм-каналі ужгородський журналіст Віталій Глагола.

А за 2 тижні померли шестеро пацієнтів, повідомив на своєму Телеграм-каналі ужгородський журналіст Віталій Глагола.

Інтернат, де лікують психічно хворих людей розташований у селі Тур‘я Ремети Перечинського району. Те, що в закладі є 8 хворих працівників Віталю Глаголі підтвердив керівник перечинського районного первинної медико-санітарної допомоги Юрій Малишко. За його словами, троє працівників зараз на лікуванні в Ужгороді, а ще 5 лікуються вдома амбулаторно.

Крім того, за два тижні червня померли 6 пацієнтів психоневрологічного інтернату. Це мені в телефонній розмові підтвердила директорка закладу Оксана Ігнатижак. Каже, що це не критична цифра і переконує - пацієнти із розладами психіки помирають щомісяця. Та за моєю інформацією раніше тут помирало не більше 1-2 пацієнтів у місяць, а тут всього за 15 днів - 6 людей. Після захворювань працівників пацієнтів із розладами психіки у закладі не тестували на COVID-19.

"Коли я запитав скільки людей тут померло по місяцях від початку року - надавати інформацію відмовилась, потім пробувала відправити мене за цифрами в обласну адміністрацію і врешті сказала, що не має бажання давати мені такі цифри та відправила подавати офіційний запит.
Що ж - запит я вже готую, а правоохороням радив би перевірити чому в інтернаті в рази воросла смертніть серед психічно хворих пацієнтів у той час коли 8 працівників закладу лежать із коронавірусною інфекцією. Співпадіння?
Нагадаю, у листопаді 2015 минулого року комісія уповноважених із прав людини здійснила перший візит до цього інтернату і побачене там викликало справжній шок: хворих тримали в нелюдських умовах та змушували працювати. Вони доглядали за худобою, доглядали 20 корів і 19 свиней, працювали на полі і майже не бували в інтераті. Деяких тримали за дверима із решітками. Проти керівництва навіть кримінальне провадження порушували. Але тоді це так нічим і не закінчилось..." — пише Віталій Глагола.

Нагадаємо, на Закарпатті знову повернуться до жорсткого карантину — Олексій Петров

Читайте на ГК:Подвійну оптичну феєрію спостерігали над Перечинщиною (ФОТО)
Читайте на ГК:Сезон збору яфин стартував на Полонині Руні на Перечинщині (ФОТО)
Читайте на ГК:"Одяг та взуття іграшки та канцтовари для всіх нужденних": у Перечині відбулася благодійна акція (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська