1. Новини Закарпаття
  2. >

3ірвана відпустка: чи можливо закарпатцям повернути кошти за невикористаний відпочинок

25.05.2020 12:48 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Безліч закарпатців придбали закордонні тури ще до початку пандемії коронавірусу.

Безліч закарпатців придбали закордонні тури ще до початку пандемії коронавірусу.

Для багатьох закарпатців на сьогоднішній день питання щодо повернення грошей за зірвану відпустку через закриті кордони стає все більш нагальним. Журналістка ‘‘Голосу Карпат’’ поспілкувалася з турагентом та юристом і з’ясувала, що робити аби відмінена поїздка не псувала настрій через даремно витрачені фінанси.

Чи реально повернути гроші за зірваний відпочинок?

Більша частина українських авіакомпаній повертає витрачені на квитки кошти, але з туристичними компаніями не все так просто. Є багато нюансів щодо повернення фінансів за тур, який не відбудеться. Тут все залежить від раніше складеного договору, в якому з юридичної точки зору мають бути прописані всі можливі причини невиїзду та терміни відмови від подорожі.

Агент туристичної компанії зазначив, що подорожуючий має право на 100% повернення коштів лише у тому випадку, якщо турфірма зможе домовитися із закордонною стороною, яка мала приймати подорожуючого. 

‘‘Але, цього майже ніколи не відбувається, адже понесені витрати у будь-якому випадку вираховуються від загальної вартості туру’’, - уточнив спеціаліст.

3а словами юриста, туристична компанія має повернути залишок коштів клієнту, подорож якого не відбудеться, і пред’явити йому всі підтверджуючі документи щодо частини вже здійснених витрат. Це може бути авіаквиток, трансфер, бронювання готелю чи інше. Також спеціаліст зазначив, що це все обов’язково має бути чітко прописано в договорі.

Що пропонують турфірми у зв'язку з ситуацією у світі?

Верховна Рада України визнала карантин форс-мажорною обставиною. Це звільняє українські туристичні компанії від будь-якої відповідальності щодо зірваної подорожі. Але, коли ситуація в світі стане більш стабільною, турфірма має надати свої послуги клієнту в повному обсязі. Та, в цьому випадку також є нюанс:

‘‘Якщо подорож переноситься на період, коли цінова політика вища, клієнту доведеться доплатити за відпочинок’’, - розповідає турагент.

Також є й інший варіант - замороження коштів. Якщо ж турист погодився перенести поїздку, то в нього навіть є шанс відпочити на більш вигідних умовах. В цьому випадку, за бажанням подорожуючого, можна обрати й іншу країну.  

У разі випадку повернення коштів туристу, то згідно всіх юридичних умов, які прописані в договорі, сума попередніх витрат може сягати 70-90% від загальної вартості поїздки. Через це більшість туристів переносять відпочинок, адже побоюються залишитися і без туру, і без грошей.

Нагадаємо, країни ЄС готуються до відкриття кордонів.

Читайте на ГК:Небезпека вночі та вранці: на Закарпатті метеорологічне штормове попередження
Читайте на ГК:Значні черги фіксують в КПП на держкордоні зі Словаччиною та Угорщиною на Закарпатті
Читайте на ГК:Для закарпатців хочуть створити свою "Дію"Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська