1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті жителів просять не виходити з дому впродовж трьох днів

10.04.2020 13:29 Суспільство Терміново

Про це йдеться в зверненні в.о. голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенка.

Про це йдеться в зверненні в.о. голови Закарпатської ОДА Олексія Гетманенка.

З 13 години 11 квітня до 6 ранку 13 квітня закарпатцi не повинні виходити з будинків, а залишатися вдома. Регіональна комісія ввела обмеження пересування мешканців області. Про це повідомив в.о. голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко.

Далі  публікуємо  звернення Гетманенка у повному обсязі:

"Шановні закарпатці! Дорогі земляки!

Звертаюся до вас із проханням підтримати і допомогти! Пандемія коронавірусу триває і у нас вона тільки починається! Щоб стримати поширення інфікування, на цих вихідних ми посилюємо заходи безпеки.

Регіональна комісія прийняла рішення про введення максимального обмеження пересування. Це означає, що починаючи із тринадцятої години суботи 11 квітня до шостої години ранку понеділка 13 квітня – ви не виходите з дому, вам потрібно залишатися удома!
Так, я розумію , шо у ці святкові дні ми звикли навідуватися у гості, виходити на прогулянки.

Та іншого варіанту, як бути вдома, щоб зупинити масове поширення пандемії коронавірусу, поки нема. І це показують практики провідних світових країн! Завдяки уведеним досі карантинним заходам, нам вдається стримувати коронавірус. Ми мусимо зберегти цю тенденцію і поступово почати виходити з карантину вже у травні. Якщо ми цього не зробимо, то карантин буде продовжено до вересня. Якщо ми не розірвемо ланцюг зараження, то призупинені бізнеси й надалі не будуть працювати. До того ж, у випадку загальноприйнятого святкування Великодня, є загроза подальшого посилення карантинних заходів. Цього разу – на довготривалий період. І торкнуться ці заходи значно більшої кількості компаній та підприємств. Ми посилюємо контроль за існуючими карантинними заходами!

У ці дні органи правопорядку будуть працювати у посиленому режимі, службу нестимуть працівники органів Нацполіції та Нацгвардії. Штрафів у 17 тисяч гривень - порушникам карантину - уникнути не вдасться. (У містах ми проводимо санітарну обробку протягом усіх вихідних. Миття вулиць здійснюється з використанням речовин, що містять хлор. Цей засіб дезинфекції не є небезпечним для людей та тварин. Але ми просимо мешканців міст в цей час залишатись дома.) Всеукраїнська Рада церков погодилась, що сьогодні масові заходи, навіть релігійні, мають бути обмежені. Богослужіння відбуваються у режимі відеотрансляції. Також у Раді Церков заявили, що сприятимуть тому, щоб якнайбільша кількість віруючих зустріли свята вдома. Просимо представників усіх конфесій сприяти святкуванню онлайн. І у цьому ми не унікальні. Увесь світ наразі долучається до богослужінь в онлайні. Папа Франциск ксже: «Господь пробачає завжди, людина – іноді, природа – ніколи»! Закликаю вас бути свідомими! Сьогодні ви справді можете стати героєм і врятувати світ, просто залишаючися вдома! Будьте прикладом для інших! Любіть, цінуйте, поважайте себе і своїх близьких. Бережіть свою родину!

Нагадаємо, у Перечині зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус.

Читайте на ГК:Останній порятунок чи дорога до смерті?: спокійна на вигляд Тиса ховає в собі стрімкі течії, смертоносне каміння та збирає людські життя (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Шокуюче число: скільки людей загинули на водоймах Закарпаття з початку року
Читайте на ГК:Закарпатцям молода картопля обійдеться в "золоту копійку": скільки доведеться заплатити за кілограм
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська