1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Відмінити ДПА – дозволити дітям розслабитись», - що про це думають вчителі, учні та батьки

30.03.2020 14:09 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Ситуація з дистанційним навчанням, складання іспитів, ДПА та ЗНО значно напружилась. «Голос Карпат» вирішив промоніторити ситуацію та розпитати що ж думають з цього приводу вчителі, батьки та учні.

Ситуація з дистанційним навчанням, складання іспитів, ДПА та ЗНО значно напружилась. «Голос Карпат» вирішив промоніторити ситуацію та розпитати що ж думають з цього приводу вчителі, батьки та учні.

Днями у Міністерстві освіти заявили про відміну ДПА для учнів 4 та 9 класів. Якщо батьки та вчителі четвертокласників не дуже засмучуються з цього приводу, то дев’ятикласники збентежені.

«Це добре, що ДПА не буде, але ніхто не знає як буде з майбутнім вступом до технікумів та училищ. Я, до прикладу, хочу вступати до Коледжу культури та мистецтв, але ні я, ні вони ще не знають як це все буде відбуватись. Крім того, там потрібно проходити творчий конкурс. Не знаю як воно все буде», - сказала учениця 9 класу Олена Куприч.

Батьки теж спантеличені, але вбачають у відміні державної підсумкової атестації більше позитиву.

«Діти можуть зосередитись на навчанні і не думати про те, як складатимуть ДПА в умовах дистанційного навчання. Крім того, це дозволить уникнути стресу як для них, так і для нас», - сказала мати дев’ятикласника Марія Стойка.

Шкільний психолог Наталя Боднар наголошує, що таке рішення міносвіти є правильним.

«Діти і так знаходяться у стресі: на них тиснуть батьки, школа та потік негативну з екранів телевізорів, соціальних мереж. Вони знаходяться у підвішеному стані, бо ніхто не знає що і як буде далі: як вони завершать навчальний рік, як будуть виставляти оцінки та як відбуватиметься уступ до технікумів, коледжів. Відміною ДПА ми трохи допоможемо їм, в першу чергу, справитись з тим інформаційним потоком, який зараз проривається звідусіль, а також покажемо, що про них дбають та пам’ятають», - сказала психолог.

Однак, не всі з ентузіазмом сприйняли нововведення. Так, вчителі наголошують, що відміна ДПА не зовсім правильний крок.

«Відмінити ДПА – це дозволити дітям розслабитись. Міністр заявила, що пропущені четвертокласниками теми ми повинні «наздогнати» у 5 класі. Як вона це собі уявляє? Там же ж є своя програма, на яку виділена відповідна кількість годин. Що стосується 9-х класів, то ми могли зробити тестування онлайн, розіслати на пошту або ще будь-яким іншим шляхом. Щоб була мотивація до навчання. Відмінивши ДПА ми дали їм «зелене світло» для розваг та прогулянок», - наголосила вчитель Валерія Конопель.

Вчитель також зазначила, що досі нема механізму виставлення оцінок та написання контрольних робіт. Але, на її думку, відміна атестації певним чином урівняє учнів, адже школи в Ужгороді та Україні загалом не пристосовані для дистанційного навчання і ті знання які матимуть учні залежатимуть лише від них самих.

Нагадаємо, що Т. в. о. міністра освіти назвала можливі дати кінця навчального року, ЗНО та вступних іспитів до вищих навчальних закладів.

Читайте на ГК:Важливе повідомлення для жителів області: рух вулицями тимчасово обмежать (СХЕМА)
Читайте на ГК:За дитячу жорстокість відповідатимуть батьки: в Ужгороді конфлікт між однокласниками закінчився бійкою і візитом поліції
Читайте на ГК:Небесна варта: Ужгородський ліцей придбав FPV-дрони для 128-ї бригади (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська