1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна закрила кордон: що потрібно знати

28.03.2020 14:32 Суспільство ВАЖЛИВО

У Державній прикордонній службі та МЗС розповіли про перетин державного кордону з 28 березня.

У Державній прикордонній службі та МЗС розповіли про перетин державного кордону з 28 березня.

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні 26 березня повідомив про посилення заходів на час надзвичайної ситуації в країні, і, зокрема, про закриття державного кордону і припинення пасажирських перевезень з 28 березня. У зв'язку з цим Державна прикордонна служба та Міністерство закордонних справ підготували роз'яснення про перетин кордону. Так, у ДПСУ та МЗС нагадали, що з 24 березня за рішенням уряду заборонені всі пасажирські рейси з України з туристичною метою. 

При цьому МЗС України рекомендує утриматися від будь-яких поїздок за кордон у зв'язку з пандемією коронавірусу. Однак у разі нагальної потреби у виїзді це можна буде зробити через діючі пункти пропуску. Також в Україну можна буде повернутися на автомобілі і пішки після 27 березня через діючі пункти пропуску. (Їх можна перевірити на сайті ДПСУ за посиланням https://dpsu.gov.ua/ua/map). 

У разі, якщо громадяни доберуться пішки до діючих пунктів пропуску, Держприкордонслужба організовує перетин державного кордону транспортом у співпраці з органами місцевої влади, запевнили в МЗС. Що стосується виїзду іноземців за межі України під час карантину, то порядок їхніх звернень не змінюється. Кожен іноземний громадянин повинен звернутися в посольство своєї країни в Україні та повідомити про намір виїхати за межі країни й обѓрунтувати таку потребу. 

МЗС буде розглядати кожну таку заяву у взаємодії з посольством відповідної держави для того, щоб прийняти оптимальне рішення для заявника та інтересів санітарної безпеки.

Читайте на ГК:Як "лисіють" Карпати: вражаючі фото вирубок лісу з висоти (ФОТО)
Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Ужгородщині, Виноградівщині та Берегівщині 17 червня
Читайте на ГК:ІD-картку разом з ідентифікаційним кодом отримали 30 закарпатців (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська