1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Лелеки повернулися до своїх гнізд на Перечинщині (ФОТО)

620
Суспільство Новини Перечина

Ці унікальні птахи із чорно-білим забарвленням – у центрі уваги і дітей, і дорослих.

Та, часом, аби відзняти лелеку у гнізді, чи лелечу зграю у полі, доводиться пометушитись. Адже лелека, за твердженням орнітологів, є досить полохливим птахом.

Як відомо, лелеки живуть і літають парами. Полюбляють гніздитись біля осель, на дахах будинків, на стовпах, у болотистій місцевості, де залюбки вони полюють на рептилій, мишей та комах.

Спостерігати за птахами – одне. А от чіпати їх гнізд люди не радять, аби не накликати, часом, ще й біди на свою голову, як наголошують.

У цього птаха є чимало народних назв: чорногуз, бусол, бусел, бусько, бузько, бусьок, бузьок, боцюн, боцян, гайстер.

Білий лелека – птах, розміром від 80 до 100 см довжиною, розмахом крил 200-220 см та вагою від 2,5 до 4,5 кілограмів. Забарвлення пір’я біле, за винятком махових пір'їн на крилах, які мають чорне забарвлення.

Пара чорногузів часто роками гніздиться на одному і тому ж місці, як наголошують орнітологи. Із часом, гніздо надбудовується та збільшується у масштабах, сягаючи не рідко від 2 до 4 метрів заввишки та маючи вагу до 2 тонн.

За спостереженням орнітологів, останнім часом лелеки стали гніздитися навіть на залізничних станціях, влаштовуючись на опорах контактної мережі та зовсім не реагуючи на шум поїздів.

За даними моніторингових спостережень, в Україні у 1992–2005 роках було нараховано 5490 гнізд із пташенятами. У сприятливі роки є імовірність щодо зростання відсотку більших виводків, частка гнізд з 3 і 4 пташенятами майже вирівнюється, а в окремих місцевостях останні можуть навіть переважати. У несприятливі ж роки, навпаки, максимум зміщується на виводки з 2 пташенят.

Хоч і білий лелека не внесений до Червоної Книги, за винятком його родича – лелеки чорного, усе ж, птахів радять оберігати і не шкодити їх популяції.

Наразі, лелеки уже гостюють на облюбованих територіях у Тур’я-Реметі (на колишньому ковбасному цеху) та у Тур’я-Бистрій на території місцевої школи.

Частими гостями вони є і у садах мешканців, а ті, у свою чергу, і без жартів не обходяться, мовляв, прилетіла лелека – буде й поповнення у родині.

І все ж, факти є фактами. Із року у рік чорногузів прилітає на Закарпаття усе менше. Пов’язане це із тим, що їх постійно винищують заради м’яса. Найбільше на птицю полюють на Сході, а , зокрема, у Лівані.

 Нагадаємо,Перечин: у мережі оприлюднили світлини міста в різні часи (ФОТО)

Читайте також: