1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Вдома не сидіти»: мешканці Перечинщини про ситуацію із роботою в умовах карантину

26.03.2020 08:29 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Із впровадженням карантинного стану в Україні щодо епідемії коронавірусу багатьом доводиться не легко.

Із впровадженням карантинного стану в Україні щодо епідемії коронавірусу багатьом доводиться не легко.

Це стосується і пасажирських перевезень. Адже у зв’язку із епідемією та надзвичайною ситуацією щодо карантину, рішенням уряду із 18 березня 2020 року призупинено роботу метро та скасовано залізничне і автобусне сполучення між областями.

Не однією із кращих є й ситуація на Перечинщині, де теж наразі майже припинено рух автобусів. Відповідний транспорт забезпечує доставленням до робочих місць лише медиків, поліцейських та надзвичайників.

У той же час, як бути іншим людям у районі у цьому плані? Оскільки, за словами тутешніх, не у всіх є нагода сидіти вдома. Та й на роботу ходити потрібно. Щодо цього, винятком є підприємства «Джейбіл» в Ужгороді та «Флекстронікс» у Мукачеві, де за доставку пасажирів піклуються на разі і в умовах карантину.

–Хоч, звісно без масок до автобусу не впускають. Та ми і самі не ризикуємо, бо здоров’я – на першому місці. Та і сімю годувати якось треба, – наголошує одна із працівниць «Джейбіла» пані Марія.

–То добре, що нас є кому доставити до роботи, а інші? Та й не дуже беруть попутки, – розповідає Олеся із Ракова.

–Я добираюся на таксі в основному у цей період, коли є нагода, може підкинути і сусід, у нього є машина. А так нині важко добиратися в Ужгород, – констатує пані Мар’яна із Зарічева.

–Пенсійникам теж не позаздриш у цій ситуації, розповідає Маряна Стегура із Туря-Ремети. – Як би не попутні маршрутки, Бог його знає, чи потрапляла би на роботу, а ще і вчасно. Та от добре, що є такі люди, які розуміють і допоможуть. Не всі ще озвіріли, є дякує жінка «добрим самарятанинам» - водіям.

Вдалося поспілкуватись по телефону із водієм приватного автобуса із Перечинщини паном Едуардом. Чоловік пояснив, що розуміючи ситуацію та аналізуючи пости у фейсбуці, де люди скаржаться на відсутність руху автобусів у населених пунктах району, сам вирішив допомогти своїм транспортом, не зволікаючи. Бо розуміє, що завтра, або на когось, нема що очікувати.

–Не залишати ж людей у безвихідній ситуації, – каже водій.

Наразі, охочих пасажирів пан Едуард набирає в онлайн-режимі, застерігаючи у той же час мати при собі і відповідні захисні маски.

Побільше б таких водіїв.

Нагадаємо, Закарпатський угорський інститут розпочав збір добровільних пожертвувань на боротьбу з коронавірусом

Читайте на ГК:Коронавірус, чи руді слимаки: на Перечинщині загроза чатує з обидвох сторін (ФОТО)
Читайте на ГК:Через дощі на Закарпатті б’ють на сполох, що не можуть висушити сіно
Читайте на ГК:На Перечинщині помер другий чоловік з симптомами COVID-19: Іван Погоріляк розповів подробиці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська