1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі закликають допомогти українським заробітчанам

26.02.2020 10:11 Суспільство

Два колишні президенти Польщі закликають нинішній уряд терміново ввести прозорі адміністративні процедури для українців, які хочуть працювати в країні.

Два колишні президенти Польщі закликають нинішній уряд терміново ввести прозорі адміністративні процедури для українців, які хочуть працювати в країні.

Екс-президенти Польщі Александер Кваснєвський і Броніслав Коморовський оприлюднили своє спільне звернення до уряду, в якому закликали якнайшвидше затвердити довгострокову міграційну політику, яка дозволить українцям нормально працювати в цій країні. Про це в середу, 26 лютого, повідомив Укрінформ.

"Утримання високого темпу економічного розвитку можливе завдяки мігрантам з України, які обрали Польщу як місце роботи, а все частіше - і проживання", - наголошується в заяві.

Наголошується, що завдяки присутності українських трудових мігрантів забезпечується конкурентоспроможність польських підприємств.

Екс-президенти також зауважили, що з 2020 року Німеччина значно спрощує правила для трудових мігрантів з-за меж ЄС, наслідком чого може стати відтік робочих рук з Польщі - особливо висококваліфікованих фахівців.

"На жаль, в цій сфері ми бачимо відсутність стратегічних рішень польського уряду", - констатують політики.

На їхню думку, через складне міграційне законодавство втрачають польські роботодавці - і в цілому погіршується імідж Польщі.

"Ми закликаємо негайно зробити кроки до розробки довгострокової міграційної політики у співпраці з експертними центрами, органами місцевого самоврядування та профспілками", - йдеться в зверненні.

Кваснєвський і Коморовський закликали в стислі терміни ввести прозорі адміністративні процедури для громадян України, які хочуть працювати в РП.

За різними даними, в Польщі працює до півтора мільйона громадян України.

Як очікується, основи нової міграційної політики Польщі уряд країни оприлюднить через півроку.

Читайте на ГК:Польща скасувала авіарейси з України
Читайте на ГК:На кордоні з Польщею погіршилася ситуація з пропуском українців
Читайте на ГК:У Польщі розшукують українок, які втекли з карантину
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська