1. Новини Закарпаття
  2. >

ТОВ «Закарпаттяенергозбут»: роз'яснення формування ціни на електроенергію для краян

27.11.2019 20:22 Суспільство

З 1 липня 2019 року в Україні запрацював новий ринок електроенергії: від моделі єдиного покупця і продавця, яким виступав ДП «Енергоринок», до впровадження конкурентних механізмів на ринку електричноїенергії в Україні.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики такомунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила рішення визначити дві окремі торгівельнізони, які діють у новому ринку електроенергії – «Бурштинськийенергетичний острів» (далі – БуОС) та «Об’єднана енергетична система України» (далі –ОЕС України).

Звертаємо увагу споживачів ТОВ «Закарпаттяенергозбут», які приєднані доелектричних мереж і фізично розташовані на території Закарпатської області,на факт підключення таких до електромереж «острова Бурштинської ТЕС».

БуОС — умовна територія, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції разом із прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.

БуОС працює в синхронному режимі з енергосистемоюЄвропи та не має зв’язку з енергосистемоюУкраїни (ОЕС України).

В БуОС функціонують усі сегменти ринку, за допомогою яких здійснюється купівля-продаж електричної енергії, а саме: ринок «на добу наперед» (РДН), внутрішньодобовий ринок (ВДР) і балансуючий ринок (БР), на яких формується вільна (ринкова) ціна. В середньому, ціна в БуОС від самого початку запуску ринку вища, ніж в ОЕС України.

Виходячи з вище викладеного, постачальник ТОВ «Закарпаттяенергозбут» змушенийкупувати електроенергію для своїх споживачів, які розташовані натериторії Закарпатської області, виключно від БуОС за цінами, які складаються на ринку електричної енергії у торгівельній зоні БуОС. Купівля електроенергії за ціною, що формується на ринку електричної енергії у торгівельній зоні ОЕС України, для споживачів ТОВ «Закарпаттяенергозбут», які розташовані на території Закарпатської області, неможлива в зв’язку з тим, що всі споживачіелектричної енергії Закарпаття віднесені до торгівельної зони БуОС.

Для довідки: у липні поточного року середньозважена ціна на РДН в БуОС булавищою за аналогічну ціну в ОЕС України на 3,6%, у серпні – на 11,2%, у вересні – на 19,1%,у жовтні – на 22,4%. 

Уся інформація щодо торгів на РДН та ВДР, зокрема, про ціни та обсяги купівлі-продажу електричної енергії оприлюднюється Оператором ринку електричної енергії. Переглянути середньозважену ціну, яка склалася у торгівельній зоні БуОС, можна на сайті Державного підприємства «Оператор ринку» ТУТ.

Адміністрація ТОВ «Закарпаттяенергозбут»

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Перечинщини, Хустщини, Берегова та Ужгорода 27 листопада 2019 року
Читайте на ГК:На Закарпаття насувається негода: з ночі почнуться сильні опади
Читайте на ГК:На річках Закарпаття очікується підвищення рівня води
Стрічка