1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті планують впровадження пілотного проекту «Карпатська Дорога Вина та Смаку»

25.11.2019 23:20 Суспільство

Основні принципи проекту – гастрономічна подорож має бути безпечною, комфортною, смачною та змістовною.

Основні принципи проекту – гастрономічна подорож має бути безпечною, комфортною, смачною та змістовною.

25 листопада, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко зустрівся з керівником Проекту Євросоюзу «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Саверіо Савіо, національним експертом Проекту ГЗ з розвитку сільських територій, співвласницею Сімейної виноробні «Колоніст» Аллою Плачковою та засновником виноробної компанії «Шато Чизай» Геннадієм Гутманом.

Йшлося про впровадження пілотного проекту «Карпатська Дорога Вина та Смаку» в Закарпатській області, який вже успішно діє на Одещині під назвою «Дороги вина та Смаку».

Саверіо Савіо розповів, що географічні значення допомогли здобути світову славу таким продуктам, як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан і багато інших. Україна є потужною аграрною державою, виробником продуктів харчування, тому має чудові перспективи для реєстрації вітчизняних географічних зазначень. Так, на отримання статусу продукції з географічним зазначенням вже йдуть «гуцульська бриндзя», «херсонський кавун», «мелітопольська черешня», бессарабські, закарпатські вина тощо.

Під час обговорення зазначалося, що гастрономічні маршрути – це інноваційний для України туристичний продукт, з високим потенціалом сприяння розвитку сільських територій: через підтримку виробників та традиційних продуктів, збереження і зміцнення культурної спадщини місцевих спільнот та залучення додаткових фінансових надходжень від туристів та інвесторів.

- У рамках проекту «Карпатська Дорога Вина та Смаку» в Закарпатській області передбачається створення еногастрономічних дестинацій, окремих локацій та конкретних маршрутів, їх стандартизація, ефективний механізм взаємодії громадськості, бізнесу та влади задля їх розвитку. Також надаватиметься допомога місцевим виробникам, виноградарям та виноробам, закладам харчування з просуванням локальної кухні, об’єктам розміщення та іншим потенційним учасникам гастрономічного маршруту у створенні еногастрономічної туристичної пропозиції та її маркетинговому позиціонуванні, - розповіла Алла Плачкова, наглядно продемонструвавши діючий проект в Одеській області. Вона додала, що основні принципи проекту – гастрономічна подорож має бути безпечною, комфортною, смачною та змістовною.

Вже розпочато створення єдиного всеукраїнського інтернет-порталу, який міститиме необхідну інформацію щодо створених «Доріг вина та Смаку України» та їх учасників – національних виробників локальної туристичної продукції, які відкриті для відвідування. Таким чином кожен турист зможе вибрати собі напрямок подорожі та скласти до неї винно-гастрономічну карту відповідно до смаку, а також отримати гарантію харчової безпеки на маршруті. Все це сприятиме збільшенню туристичних потоків на сільські території, підвищенню попиту на місцеву продукцію та збереженню Гастрономічної Спадщини України, - переконані представники проекту.

Також пані Плачкова розповіла, що наразі на базі «Шато Чизай» проходить семінар для закарпатських виноробів і фермерів. Планується підписання угоди про співпрацю з подальшим створення обласної асоціації. Далі чи-то виноробна, чи сирна продукція представлятиметься на міжнародних форумах з відповідною промоцією.

Тож, присутні прийшли заручитися підтримкою очільника краю та залучити до реалізації цього масштабного проекту структурні підрозділи облдержадміністрації, зокрема, департамент економічного розвитку та торгівлі.

Зі свого боку, Геннадій Гутман запевнив, що Євросоюз готовий надати необхідну фінансову підтримку для реалізації цього пілотного проекту в Закарпатті.

Ігор Бондаренко, уважно вислухавши пропозиції, подякував гостям за підтримку розвитку виноробства та туризму в нашому краї.

- Сільські садиби та зелений туризм відіграють важливу роль для економіки Закарпаття. Наш край багатий на туристичний потенціал, історико-культурну, гастрономічну спадщину, природні ресурси. Тож, ми бачимо велику перспективу за фермерськими господарствами, виноробами, - підкреслив Ігор Самійлович. – Обласна влада підтримує будь-які інвестиційні проекти, покликані розвивати сільський туризм, створювати нові робочі місця та спонукають до зростання добробуту громад, розширюють спектр туристських послуг, які є попитом не лише в Україні, а й за кордоном. Впевнений, що європейський досвід та цінності стануть нам у пригоді при впровадженні пілотних проектів.

Прес-служба ОДА

Читайте на ГК:В Ужгороді обвалилася стіна будівлі колишнього універмагу “Україна” (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В передмісті Ужгорода сталася ДТП: зіткнулись BMW X5 та Skoda Fabia (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Закарпатській ОДА вручили по 10 тис. грн кожному 200-бальнику з області