1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Мукачеві анонсували проведення рейдів: шукатимуть неофіційно працевлаштованих робітників

09.10.2019 09:54 Суспільство ВАЖЛИВО

Важлива інформація для усіх роботодавців Мукачева - інспектори праці відновлюють перевірки!

Уряд відновив контроль за дотриманням законодавства про працю. За словами начальника управління праці та соціального захисту населення Наталії Зотової , - впродовж літа інспектори праці не могли проводити подібні інспекції і штрафувати роботодавців за порушення, через те що такі перевірки були скасовані.

Тому цей період вони використали для проведення інформаційної кампанії, моніторингових відвідувань та здійснення роз’яснювальної роботи.

Основні питання за якими здійснюватимуть контроль інспектори праці, це вчасна сплата єдиного соціального внеску, своєчасна та у повному обсязі виплата заробітної плати, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, ну і найголовніше - оформлення трудових відносин тобто легальне працевлаштування.

Штрафи за порушення - чималі, лише один нелегальний працівник обійдеться роботодавцю у понад 100 тисяч гривень , якщо їх кілька відповідно й штрафи більші.

За словами Наталії Зотової, вони не мають на меті здійснювати жорсткі перевірки і перетворитися на каральний орган, тому й надалі проводитимуть моніторингово-роз’яснювальну роботу, утім якщо будуть запримічені нелегальні працівники відповідно до закону складатимуть протоколи і накладатимуть штрафи.

«Я хочу звернутися також до працівників які влаштовуються на роботу, просіть і наполягайте на тому аби це працевлаштування було офіційним. Навіть якщо вам кажуть що ви на випробувальному терміні кілька місяців, все одно ці трудові відносини повинні бути належним чином оформлені. Чому це так важливо ? Тому що ви сьогодні працюєте неофіційно, нелегально, отримуєте заробітну плату у конвертах і можливо вам роботодавець каже що це так вигідно, тому що ті податки які він мусить сплатити державі дає вам на тисячу гривень більше. Утім роботодавці лукавлять, адже доживши до старості ви втрачаєте забезпечену старість, ви не будете мати пенсії, тому що у вас не буде трудового стажу. Окрім того якщо ви працюєте нелегально, ви позбавлені трудових прав, які вам забезпечує держава - це відпустка, лікарняні, інші різні соціальні гарантії».

Нагадаємо, Рахівщина залишилась без потягу до Івано-Франківська.

Читайте на ГК:В Мукачеві анонсували проведення рейдів: шукатимуть неофіційно працевлаштованих робітників
Читайте на ГК:ММКП "Мукачівводоканал" опублікував черговий список боржників
Читайте на ГК:В Мукачеві автобус провалився в яму посеред дороги (ФОТО)
Стрічка