1. Новини Закарпаття
  2. >

Рятувальники закликають туристів утриматися від походів у гори

06.10.2019 22:23 Суспільство

У Карпатах суттєвого похолодало, іде дощ зі снігом.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області нагадує, що у періоди погіршення погодних умов, любителям гірського відпочинку потрібно утриматися від туристичних походів у Карпати, адже за таких умов навіть досвідченим туристам дуже легко збитися з наміченого маршруту, втратити відомі орієнтири, опинитися у незнайомих і небезпечних місцях.

Тож, перш ніж вирушити за адреналіном на гірські схили,  добре зважте свої реальні можливості та подумайте про зворотній бік, на перший погляд, цілком захоплюючої та цікавої прогулянки в горах.  А тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати,  що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також – від знання місцевості та її природних перешкод, пише пресслсужба управління ДСНС в Івано-Франківській області

І, звичайно, головна вимога, це зареєструватися і отримати консультацію праців­ни­ків гірської пошуково-рятува­ль­ної служби щодо обраного маршруту і  можливого  погіршення погодних умов.

Рятувальники нагадують про необхідність дотримання правил безпеки під час відпочинку у гірській та лісовій місцевості. Зокрема, вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад від рятувальників:

 обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж 3 особи; переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу. Візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігріваючі напої – чай, кава), а також необхідний теплий одяг та взуття і медикаменти; поцікавтеся умовами місцевості і прогнозом погоди; обов'язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.

Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Читайте на ГК:Диво серед Карпат. водоспад Шипіт приваблює туристів круглий рік (ВІДЕО)
Читайте на ГК:ДСНС застерігає: поради рятувальників щодо використання обігрівальних приладів
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Мукачівщини, Ужгорода, Виноградова та Іршави 6 жовтня 2019 року
Стрічка