1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

Осіннє рівнодення-2019: ритуали, прикмети

23.09.2019 13:50

У період рівнодення день дорівнює ночі. Восени після цього моменту день починає зменшуватися, а навесні - збільшуватися.

В Україні 23 вересня настав день осіннього рівнодення. Це один з двох моментів у році, коли день дорівнює ночі. Також день осіннього рівнодення вважається початком астрономічної осені, повідомив Кореспондент. Починаючи з 24 вересня, день ставатиме коротшим, аж до моменту зимового сонцестояння, яке в 2019 році випадає на 22 грудня. 

Ритуали і прикмети рівнодення 

Осінній день рівнодення особливо шанували давні слов'яни. Для них цей день був наповнений магією і природною силою. Так вважалося, що цього дня відкриваються "небесна брама" і богам найкраще чути молитви і прохання. Деякі люди досі вірять, що якщо цього дня щось попросити у вищих сил, то це збудеться. У сучасному світі залишилися відгомони язичництва у вигляді ритуалів.

Так у день осіннього рівнодення можна провести ритуал для пошуку пари. Для цього достатньо покласти другу подушку на ліжко або поставити другу зубну щітку у ванній. Щоб залучити багатство, необхідно приготувати страву з нового врожаю. Вважалося, що якщо вона буде у формі кола, то ефект посилиться.

Також можна тричі перерахувати свої гроші, а потім записати суму, яку хотілося б отримати. Народні прикмети були створені на основі багатовікових спостережень наших предків. Так було помічено, що яка погода в день осіннього рівнодення, такою буде і вся осінь. Також вважалося, що якщо цього дня ясна і суха погода, то зима буде пізньою, а якщо птахи відлітають у теплі краї, то зима настане рано і буде суворою.

Читайте на ГК:Гороскоп на 26 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:“Методи покарання будуть ефективними”: за що пропонують запровадити жорсткі штрафи школярам?
Читайте на ГК:Викрав зброю та відкрив вогонь: військовослужбовець влаштував смертельну стрілянину (ФОТО)