1. Новини Закарпаття
  2. >

“Методи покарання будуть ефективними”: за що пропонують запровадити жорсткі штрафи школярам?

25.04.2024 22:49 Суспільство ВАЖЛИВО

На думку Лікарчука, безкоштовне навчання перетворилося з соціального блага на посміховисько, причому ситуація постійно погіршується.

На думку Лікарчука, безкоштовне навчання перетворилося з соціального блага на посміховисько, причому ситуація постійно погіршується.

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів. Відповідна ініціатива надійшла від колишнього керівника Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука.

Доктор педагогічних наук вважає, що в Україні настав час запровадити практику штрафів за прогули учнів та неналежну поведінку у школах. На думку Лікарчука, безкоштовне навчання перетворилося з соціального блага на посміховисько, причому ситуація постійно погіршується.

Про це освітянин зазначив в інтервʼю OBOZ.UA.

Експерт "глибоко переконаний", що адміністративні методи покарання будуть ефективними. За словами Ігоря Лікарчука, такі методи впливу допоможуть ефективно працювати вчителям та мотивованим школярам, бо їм ніхто не заважатиме.

Названо ще один спосіб впливу на школярів, які не прагнуть навчатися. Запропоновано позбавляти їх права безкоштовно здобувати освіту. Однак педагог нагадав, що це порушення конституційних прав українців, тому подібні заходи суспільство не сприйме позитивно.

"Загальноосвітня школа поступово перетворюється на заклад соціального забезпечення, в якому мають нагодувати, розважити, дати притулок на якийсь період дня… І в короткі проміжки між цим усім – якось і чомусь навчити", - поділився думкою фахівець.

Лікарчук нагадав, що законодавство не обмежує людину у праві здобуття середньої освіти певним віком. Тому вчитися у школі можна не лише до 18 років, безкоштовна державна послуга доступна й у 70 років.

За словами ексглави УЦОЯО, поки не введуть законодавчого врегулювання умов здобуття середньої освіти та відповідальності за їх порушення, у школах будуть змушені використовувати каральні методи, щоб не перетворюватися на прохідний двір. І установам треба адаптуватись до нових умов.

Читайте також: Літні канікули під загрозою?: відомо, до якого числа “гризтимуть граніт науки” школярі на Закарпатті

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська