1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Міжгірський центр первинної допомоги позбувся всіх боргів і продовжує розвиватися

30.08.2019 16:06 Суспільство

17 тисяч гривень в місяць становить середня зарплата сімейних лікарів у Міжгірському Центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Медсестри в середньому мають більше 10 тисяч гривень зарплати, інформує Закарпатський ЦРМС.

Свого часу Міжгірський ЦПМСД провів ефективну кампанію з підписання декларацій жителів району із сімейними лікарями – лише за один місяць декларації підписали 70% мешканців.

Першим на Закарпатті Міжгірський ЦПМСД підписав угоду з Національною службою здоров’я України, провів оптимізацію та перейшов на нову систему фінансування первинної ланки медицини. Всі ці дії дозволили Центру доволі швидко реформуватися, покрити заборгованість на 2,8 мільйона гривень перед медиками та отримати фінанси для пристойних зарплат персоналу та розвитку. Вже через півроку після того, як Центр перейшов на нову форму фінансування, він зміг виплатити співробітникам премії, що для персоналу стало величезним сюрпризом.

Днями Міжгірський ЦПМСД відвідав з робочою зустріччю Павло Рябоконь, радник з питань муніципальних послуг Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», та дізнався, як продовжує розвиватися Міжгірський районний Центр.

За словами радника, після оптимізації в ЦПМСД діють 17 амбулаторій та 20 ФАПів, в яких працюють 30 лікарів та 68 медсестер. Зараз декларації підписали вже 82% від 47 тисяч населення району. Грошей Центру вистачає не лише на виплату зарплат, але й на розвиток. Зокрема, за цей рік витратили 600 тисяч власних коштів на покращення матеріально-технічного оснащення, придбали два автомобілі. Крім того, Міжгірський ЦПМСД активно включився в проектну діяльність. Центр має своє розроблену стратегію розвитку та вже підготовлені три проекти. Наразі, тут вирішують, на які грантові програми їх подавати.         

Нагадаємо, Міжгірщина лідирує серед районів Закарпаття за темпами провадження медичної реформи

Читайте на ГК:Іршавська мандрівниця травмувалася на горі Великий Верх
Читайте на ГК:Зима серед літа": закарпатський курорт "охолодило" градом зі снігом (ФОТО,ВІДЕО)
Читайте на ГК:72-річний ветеран-освітянин з Колочави підкорив гору Піп-Іван (ФОТО)

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus