1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Юні закарпатці по хороші книги їдуть до сусіднього Львова (ФОТО)

24.05.2019 14:04 Суспільство

Дорослі умовно "приурочили" цей фестиваль до Днів філолога й слов‘янської писемності та культури.

Дорослі умовно

З метою популяризації, пропаганди української дитячої книжки, реалізації друкованих творів для маленьких читачів на триденний фестиваль сюди приїхали видавці, автори зі всієї країни, які привезли сотні назв тоненьких і товстих творів (казок, віршиків, оповідань, новел), іншої супутньої продукції (зошити, блокноти, альбоми, ручки) тощо.

Минулими вихідними (17-19 травня 2019 р.) численні діти (дошкільнята у тому числі) з батьками, онуки з дідусями та бабусями, старші сестри, брати з меншими братиками й сестричками, учні з учителями з усієї Західної України (звісно, з повними гаманцями, бо інакше книжку не придбати) подинці та групами поспішали у Львівський Палац мистецтв. Тут проходила велелюдна (та, безперечно, унікальна) книжкова імпреза – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», який став однією з найбільших культурницьких подій в Україні і який є посестрою Національного "Форуму видавців у Львові" (організатор Олександра Коваль). Це своєрідне книжкове бієнале додало радості як дітлахам, так і їхнім старшим товаришам, оживило їхні душі, заполонило серця та вирішило зробити ще ерудованішиими – на одній зі стін висів велетенський банер: "Хто багато читає, то багато знає". Погодьтеся, що це – своєрідний девіз цього інтелектуального форуму для підростаючого покоління. Молодь юрмилася біля сотні яток і книжкових розкладачок, тут не було де яблуку впасти. Юні читачі, які були активні, веселі, усміхнені, радісні, збуджені, то книжки гортали, то анонси читали, відтак видавців про них розпитували, ще одні їх купляли, інші шукали свої головних героїв тощо.  

Звісно, тут, у Палаці мистецтв (вул. Коперніка), з‘їхалося багато дитячих письменників, які залюбки спілкувалися з цією специфічною фестивальною аудиторією. А ще: фотографувалися та роздавали автографи (на світлині дитячий письменник із Києва Василь Прухницький дає автографи дівчаткам-красуням), ділилися творчими планами, міркували, як нині в ідеологічному плані книжку видати легко, але в фінансовому дещо складніше, бо всі друкарські затрати надто дорогі. Творчо-пишуча рать з усієї України запрошувала юних гостей на міні-прес-конференції, де розповідала про книжкових героїв, відповідала на запитання малих читачів. Під час таких майстер-класів діти дізнавалися, як народжуються теми, як письменникам працюється, як пишуться книжки тощо. Крім того, що сюди з‘їхалися видавці дитячої продукції з різних міст і регіонів країни (один тільки їхній перелік зайняв би пів газетної полоси, а якщо перерахувати прізвища директорів, назви творів, то й вийде ціла сторінка), на трьох поверхах мистецького Палацу працювали різні студії, тут можна було погратися, взяти участь у фестивальних іграх, відвідати зони "патріотів", "першої допомоги", зануритися у зоокутки, познайомитися зі школами вакцинаторів, аніматорів, маленьких рятівників тощо. А деякі бажаючі мали змогу навчитися складати паперові літаки, пілотки, кораблики тощо.  

Співорганізатори цієї унікальної дитячої "Книгоманії": вітчизняний форум видавців, Український інститут книги, Львівські обл- та місьради, ОДА, культурно-мистецький центр «Львівський Палац мистецтв», а генеральний партнер форум – ПАТ «Кредобанк» (колишній голова правління Степан Кубів, донедавна перший віце-прем‘єр в українському уряді), засоби масової інформації, зокрема, "Газета по-українськи", "Порадниця", "Країна", радіо "Хвиля", "Галичина", видавництво "Старого Лева", "Дивись Інфо" тощо). Треба сказати, що Українська бібліотечна асоціація була інформаційним партнером Фестивалю, а Львівська обласна бібліотека для дітей (офіційний партнер УБА) – програмний союзник цього заходу. Слід зауважити, що вхід на територію зон та атракцій, у приміщення, де працювали книжкові лотки, де діяли творчі столи, куточки винагород, клуби настільних ігор був платним (щоправда, ціни невисокі), але вражень за кілька годин набиралося стільки, що від побаченого, почутого, купленого не стільки «пустіли» кишені, як боліли ноги, крутилася голова і якнайскоріше хотілося сісти й узятися за читання. Хоча, аби не настала повна знемога, можна було випити каву, какао, чай, інші напої, з‘їсти цукерки, морозиво, пончик тощо.   

Усі, хто того дня відвідав львівську країну "Книгоманія" (радий сповістити, що серед численних гостей були юні закарпатці, не виключаю, що навіть юнаки та дівчата з Свалявщини), додому поверталися з чудовими враженнями. Бо придбання для власної книгозбірні давно омріяної книжки, до того із дарчим надписом, зустріч із автором чи казковим героєм – це незабутні враження, спогади на всі подальші роки. Як добре, що існує такий книжковий фест, до того ж не так і далеченько – у некоронованій столиці Галичини. Спасибі, Львове, що до тебе, на вулиці Коперніка, минулими вихідними вели усі книжкові шляхи-путівці! Відрадно, що дорослі дитячу "Книгоманію" розгорнули та приурочили до Дня філолога (він наступає одразу ж після слов’янської писемності та культури)  – свята тих, хто пише, хто редагує, хто друкує, хто читає і хто у подальшому інтелектуально себе розвиває...

Іван Нагірняк, Свалява-Львів

Читайте на ГК:На Заході дівчинку збило авто: відомі подробиці шокуючої ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Організатор під арештом, триває розслідування: відомі пікантні подробиці секс-вечірки на Львівщині
Читайте на ГК:Розпилив у школі перцевий балончик: на Заході України троє дітей потрапили до лікарні
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська