1. Новини Закарпаття
  2. >

У Празі презентували книжку про сучасних заробітчан у Чехії

07.04.2019 22:59 Суспільство

Facebook 1 Twitter 0 Google+0 Viber
Книгу під назвою «Між вами: українці, якими ви їх не знаєте»  про нову українську діаспору Чехії презентували у Празі.

Facebook 1 Twitter 0 Google+0 Viber Книгу під назвою «Між вами: українці, якими ви їх не знаєте» про нову українську діаспору Чехії презентували у Празі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Що відомо про книжку?

“Книжка під назвою «Між вами: українці, якими ви їх не знаєте» представляє чеському суспільству українців, які живуть і працюють у Чехії, людей, які своїми талантами і знаннями збагачують чеську державу духовно, інтелектуально та культурно”, – йдеться у повідомленні.

Книгу під назвою «Між вами: українці, якими ви їх не знаєте»  про нову українську діаспору Чехії презентували у Празі. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Що відомо про книжку?

“Книжка під назвою «Між вами: українці, якими ви їх не знаєте» представляє чеському суспільству українців, які живуть і працюють у Чехії, людей, які своїми талантами і знаннями збагачують чеську державу духовно, інтелектуально та культурно”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що видання об’єднує 30 особистих історій українців різних професій – балерину, оперного співака, науковця, гольфіста, лікарки, банкіра, художника тощо.

Чому це важливо?

За словами авторки проекту Лариси Галишич, для чехів, знайомих із феноменом української трудової міграції, те, що українці працюють і в цих професіях, може видатися неочікуваним.

“Українці в Чехії не є на одне обличчя, є багато цікавих, талановитих, професійних молодих українців, які приїхали до Чехії протягом останніх десятиліть», – сказала авторка проекту.

Як зазначив Посол України в Празі Євген Перебийніс, «ця книжка є про руйнування стереотипів, бо українці тут не лише будують, але і збагачують чеську культуру, знайомлять чехів зі своєю».

Презентацію, що проходила у стінах Міської бібліотеки у Празі, супроводжував спів етнічної української музики від словацько-чеської групи «Міланош» та виступ української скрипальки Патриції Козлової.

Зазначається, що у Чехії живе понад 100 тисяч українців, більшість із яких становлять так звані «заробітчани», люди, які приїжджають на обмежений час, щоб заробити необхідні для родини кошти і повернутися назад. Українці, які офіційно працюють у Чехії, в середньому отримують 25 487 крон на місяць (приблизно тисяча євро), це на шість тисяч крон менше, ніж середня зарплата чехів. Вони зайняті передусім на будівництві, виробництві, у сільському господарстві, у сфері обслуговування.

Нагадаємо, що заробітчани переказали в Україну рекордну суму грошей.

Читайте на ГК:Курси валют на 17 лютого: гривня продовжує зростати
Читайте на ГК:У Миколаєві підірвали банкомат ПриватБанку і викрали чверть мільйона гривень
Читайте на ГК:Леся Нікітюк презентувала першу сольну пісню (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська