1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпаття: "тіньова" зайнятість призводить до ненадходження податків

09.01.2019 11:47 Суспільство

Сьогодні в Закарпатті на одного працюючого припадає в середньому 1,4 пенсіонера, повідомила очільниця Пенсійного фонду області Анастасія Пентек:

"Бюджет Пенсійного фонду Закарпатської області є традиційно дотаційним, як, зрештою, і бюджет нашої області загалом. Адже в Закарпатті практично нема великих підприємств, які би сплачували в бюджет значні податки. До того ж, у нас високим є рівень безробіття та трудова міграція.

Сьогодні в Закарпатті проживає понад 1,2 мільйона чоловік. Як свідчить статистика, економічно активного населення у нас в середньому близько 552 тисячі, з яких працездатних трохи більше 535 тисяч. При цьому не задіяно в жодній сфері економіки близько 200 тисяч осіб, або 40 відсотків. За неофіційними даними, майже 150 тисяч закарпатців поповнюють ряди заробітчан за кордоном, при цьому виїжджає немало саме кваліфікованих спеціалістів. І не секрет, що переважна їх більшість – нелегальні працівники. Така ж ситуація і тут, всередині області: недобросовісні роботодавці нерідко не оформлюють трудові відносини зі своїми працівниками, виплачуючи їм зарплату в «конверті», тим самим позбавляючи своїх працівників соціальних гарантій, передусім права на пенсію.

Як результат, «тіньова» зайнятість призводить до ненадходження податків: за нашими розрахунками, економічні втрати, як до бюджету Пенсійного фонду, так і до місцевих бюджетів, становлять щонайменше 1,6 мільярда гривень на рік.

Хочу зазначити, що і навантаження на Пенсійний фонд зростає. Сьогодні в Закарпатті на одного працюючого припадає в середньому 1,4 пенсіонера. При цьому це співвідношення в розрізі районів різниться: якщо, скажімо, на Ужгородщині на одного працюючого припадає пів-пенсіонера, то на Воловеччині – 2,3, на Тячівщині – 2,1 пенсіонера. І ці тенденції тільки поглиблюються.

Тому зростання надходжень до Пенсійного фонду – одне із пріоритетних завдань органів Фонду області, і легалізація трудових відносин, боротьба з виплатою зарплати в «конвертах» у нас на особливому контролі. Зараз не тільки в Закарпатті, а й по всій країні склалася серйозна ситуація з погашенням заборгованості до Пенсійного фонду та зі сплатою єдиного соціального внеску, особливо фізичними особами – підприємцями. Станом на 1 грудня 2018 року загальна сума заборгованості по платежах до Пенсійного фонду області становила 55,2 мільйона гривень. Борг зі сплати єдиного соціального внеску – понад 214 мільйонів гривень. Тому зараз спільно із фіскальною службою намагаємось достукатися до совісті і свідомості боржників, адже сплачені вчасно податки – це пенсії їхніх батьків, а в майбутньому – пенсії їхні та їх працівників", — інформує Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Нагадаємо, головний пенсійник Закарпаття розповіла, що очікує на її підопічних у 2019 році.

Читайте на ГК:"Собачі інтриги" на КПП Вілок: кумедне відео з кордону розвеселило мандрівників
Читайте на ГК:Сніголавинна небезпека зберігається у горах Закарпаття
Читайте на ГК:Головний пенсійник Закарпаття розповіла, що очікує на її підопічних у 2019 році
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus