1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Головну реліквію угорського народу зберігали в США

05.01.2019 22:40 Суспільство

Державний секретар США Сайрус Венс з американською делегацією 5 січня 1978 року привіз корону Святого Іштвана – першого християнського короля Угорщини в Будапешт.

Державний секретар США Сайрус Венс з американською делегацією 5 січня 1978 року привіз корону Святого Іштвана – першого християнського короля Угорщини в Будапешт.

Після Другої світової 33 роки угорську святиню зберігали у США, - передає gazeta

Корона Святого Іштвана зроблена із золота і прикрашена19 зображеннями святих, покритими емаллю, дорогоцінним камінням, перлами, альмандинами. Корону поклав на голову у 1000 році першому християнському королю Угорщини Іштвану Папа Римський. Іштван I Святий (969-1038) розділив Угорщину на округи, організував її як централізовану державу на наступні 900 років. Корона вважається однією з головних національних реліквій угорського народу

55 власників корони її губили, викрадали, оплачували нею борги, її використовували як заставу. При нападі ворогів ховали її в найнесподіваніших місцях: в орлине гніздо, у подушку, бочку, закопували у землі. У різний час корону зберігали у Братиславі, Відні, Мукачево, Празі, Румунії.

Востаннє коронували імператора Австрії Карла IV у Буді 1916 року. Там вона і залишалася аж до кінця Другої світової війни 1944 року. Фашисти спішно вивозять з країни угорські цінності. Нацистський лідер Угорщини Ференц Салаші формує вагони із коштовностями, награбованими у євреїв з будапештського гетто. Крім золота у потязі - корона Іштвана.

Але до автрійського Зальцбургу потяг не доїжджає. Солдати американської армії перехоплюють. Американцям дістається 24 вагона з цінностями на загальну суму 200 мільйонів доларів. Скарби переправляють на військово-повітряну базу Форт Нокс. В кованій скрині – загорнута в ганчірку Священна Корона.

Після війни американці і угорці 20 років домовляються про повернення Корони Іштвана. 1978 року Корону завозять в національний музей. Охороняють скарб урядова гвардія та збройна охорона музею. У 2000 році Державна рада Угорщини оголосила корону Іштвана I державним символом незалежно від форми правління у країні.

Графиню Елізабет Баторі 2 січня 1611 року засудили до смертної кари в Королівстві Угорщина. Вона вбивала і катувала молодих дівчат. Слуг стратили, а її саму замість смерті замурували в одну з кімнат Чахтицького замку.

Нагадаємо, що Трамп каже, що готовий продовжувати "шатдаун" в США роками.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська