1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

"За півроку - жодних змін", - хоспіс у Виноградові знов в полі зору правозахисників

25.09.2018 20:59 Суспільство ВАЖЛИВО

Півроку тому, на кошти ЄС, було збудовано хоспіс, який чомусь був переданий на баланс Мінсоцполітики, а не МОЗу.

Саме тому він не має ліцензії на використання психотропних та наркотичних препаратів і, відповідно, працівники не мають можливості полегшити стараждання хворих. Це стає причиною неможливості отримання необхідної адекватної та вчасної медичної допомоги хворими на останніх етапах їхнього життя.

"Ми провели повторний моніторинговий візит до хоспісу у Виноградові. За півроку – жодних змін. На сьогодні, цей хоспіс продовжує виконувати функцію догляду та обслуговування, а не надання паліативної допомоги, як це передбачено. Попри гостру необхідність в таких сучасних закладах і величезну чергу на розміщення хворих, в цьому закладі замість 25 пацієнтів перебуває всього 10. Але найбільший ідіотизм (далі вже нікуди, от просто вже нікуди падати) — згідно історій хвороб, тепер у цей хоспіс поміщають людей не з невиліковною хворобою (вдумайтесь!), а, наприклад, з переломом кісток, ішемічною хворобою серця, черепно-мозковими травмами і навіть деменцією. Заклад вже навіть не виконує свої першочергові функції. При тому, на цих декількох хворих чиновники безглуздо витрачають декілька мільйонів гривень щорічно.

Ви не знайдете більше в Україні подібної ідіотичної ситуації — новітній хоспіс, який не знаходиться на балансі закладу охорони здоров’я, який не має ліцензії на наркотичні засоби і, взагалі, у якому перебувають не невиліковно хворі, попри його пряме призначення, а хворі з набагато менш тяжкими хворобами - деменцією чи переломом. Незаповнений хоспіс, в якому 10 людей і на яких виділяються мільйони гривень на рік. При тому, що решта хоспісів в Україні переповнені" - йдеться в дописі Олега Григорьева.

Найстрашніше в цій ситуації те, що навіть керівництву області глибоко байдуже на вмираючих хворих, які потрапляють у хоспіс, на їхні страждання, і, на їхню смерть.

Навряд чи це питання може бути вирішене на рівні міста, району чи області. Хіба що в.о. Міністр охорони здоров"я Уляна Супрун зверне увагу на кричущу ситуацію навколо цього хоспісу і допоможе у її розв’язанні.

Нагадаємо, уповноважений ВРУ з прав людини заявив, що у Виноградівському хоспісі утримують хворих проти їхньої волі.

Читайте на ГК:Стало відомо, на яких вулицях у Виноградові завтра не буде води
Читайте на ГК:"Особлива атмосфера": на Виноградівщині відбувся мистецький пленер іконописців (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Завтра в одному з мікрорайонів Виноградова не буде води

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка