1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатське підприємство “Котнар-М” цілком законно виготовляло кремовий лікер – засновник

13.09.2018 10:41 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

На початку тижня в окремих ЗМІ з’явилась інформація, що ТзОВ “Котнар-М” використовує етикетки для вершкового лікеру, схожі на відомий подібний напій “Baileys”, який переважно виготовляють в Ірландії.

Голос Карпат звернувся до одного із засновників Товариства пояснити ситуацію. Ось що нам розповіли:

У 2016 році фахівці ТзОВ “Котнар-М” на основі місцевого молока створили чудовий алкогольний лікер, який за смаковими якостями нічим не поступався аналогам з інших країн, скажімо Польщі чи тієї ж Ірландії. Причому, наш напій принаймні у чотири рази дешевший, ніж іноземні. Перед початком його серійного виробництва лікер пройшов фахову дегустацію, державну реєстрацію і підприємство отримало відповідну ліцензію на його виготовлення за номером 68 строком до грудня 2019 року. Отже, Товариство цілком законно займалось його випуском та реалізацією.

Звичайно, компанія Ренд-Беліс, що є лідером на світовому ринку з продажу лікерів, не маючи можливості в чесній конкурентній боротьбі протистояти ТзОВ “Котнар-М”, шукало інші шляхи “приборкання” суперника і звернулось за допомогою в АМКУ із заявою, що закарпатці порушують антимонопольні вимоги й використовують їх бренд. А в Комітеті замість того, щоб захистити вітчизняного виробника, взяли й оштрафували підприємство на значну суму.

Зрозуміло, керівництво заводу не могло змиритись з такою ситуацією і звернулось до судових та правоохоронних органів з позовом за фактом заподіяння “Котнару-М” значних матеріальних і моральних збитків. Проти АКМУ було відкрито кримінальне провадження за номером 42018071060000052. Незабаром має відбутися судове засідання, де розглядатиметься наша справа. Саме з останнім пов’язуємо публікації в окремих ЗМІ неправдивої інформації про підприємство. КМКУ, напевно, хоче “відбілити” себе напередодні судового слухання і сформувати відповідну суспільну думку.

Вважаємо, що Антимонопольний комітет був створений для контролю за конкуренцією на ринку і недопущення верховенства на ньому когось із виробників. Натомість, АМКУ, не зрозуміло чому, стало на захист іноземної компанії-монополіста, яка реалізовує Україні товар з 400 (!) відсотковою маржою. Чи можна собі уявити в цивілізованому світі, щоб за таких умов, скажімо, у США чи Європі, стали на захист українського експортера на шкоду власному виробнику? Однозначно, що ні. А у нас в державі, на жаль, все діє навпаки.

До речі, діяльність Комітету та його співробітників неодноразово була предметом обговорення в Кабінеті Міністрі та Адміністрації Президента України. Проте, видно, фахівці АМКУ з цього жодних висновків не зробили.

Нагадаємо, що виробник Baileys звинуватив у плагіаті винороба із Закарпаття.

Читайте на ГК:В Закарпатті говорили про стан децентралізації (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Рахівщини, Ужгорода та Берегівщини 22 листопада 2018 року
Читайте на ГК:Уродженку Закарпаття зловили у Києві на крадіжці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus