1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Ужгородщині фіксують висихання дубів

06.07.2018 09:36 Суспільство

Працівники Ужгородського держлісгоспу зіткнулися з напастю - масовим всиханням в лісових угіддях дуба.

Про кількість лісових насаджень із перевагою дуба, у яких спостерігається всихання дерев розповідає директор держлісгоспу Василь Кий:

"Найприкріше, що сьогодні ніхто не може визначити причину проблеми, хоча і проводяться тривалі і численні дослідження. Багато хто пов'язував виникнення епідемії з масовими посухами, пожежами та шкідниками (трутовиками). Але цей шкідник грає, швидше, другорядну роль, тому, що заселяє вже послаблені дерева. Наші вчені сходяться на думці, що на стан лісових насаджень впливає зміна клімату. Особливе впливає надає посуха. Зараз найбільша площа пошкоджених дерев відзначається на території, де зафіксована була аномальна висока температура".

Науковці кажуть, що викликати цю хворобу можуть дві небезпечні бактерії. Поки причина неясна - це бактерії, комахи, гриби, умови, в яких росте дерево, або все разом. Також невідомо, як поширюється хвороба і, відповідно, як з нею боротися.

Серйозну стурбованість у зв'язку з потенційним поширенням хвороби висловлюють європейські колеги - англійські, швейцарські та латвійські відомства. Хоча неофіційно інформація надходить і про інші країни - Польщі, Словаччини, Німеччини, Нідерландах і Білорусії.

"Сказати, що робити - вкрай важко. Треба дивитися, що відбувається далі. 40% хворих дерев відновлюються, але в решті випадків протягом декількох років дерева гинуть, а захворювання поширюється. Немає відповідей на багато питань", - пояснив головний лісничий лісгоспу Валентин Геккер.

Цьогоріч у лісових угіддях Ужгородщини, в яких було виявлено всихання, проведено лісопатологічні обстеження спеціалістами ДСЛП "Львівлісозахист" та призначені вибіркові санітарні рубки – 403,3 га, у т.ч:

- В.Доброньське лісництво – 103,4 га;
- Ужгородське лісництво – 299,9 га. А насадження із перевагою дуба, що відповідно до Санітарних Правил в лісах України потребують проведення вибіркових санітарних рубок, рахується 358,7 га, у т.ч. :
- В.Добронське лісництво – 162,1 га;
- Ужгородське лісництво – 196,6 га. 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Нагадаємо, в "циганському районі" Ужгорода лічильники на електрику встановлюють на 15-метровій висоті.

Читайте на ГК:В Ужгороді відсвяткували річнию створення Національної поліції України
Читайте на ГК:На військових навчаннях в Рівному загинули двоє ужгородців та мешканець Перечинщини
Читайте на ГК:Оновлена площа Кірпи: в Ужгороді майже завершили реконструкцію привокзальної площі (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus