1. Новини Закарпаття
  2. >

До закарпатських студентів в УжНУ завітав професор університету Мальме Том Нільсон

13.05.2018 19:02 Суспільство

11 травня відбулася відкрита лекція професора університету Мальме Тома Нільсона на тему «Сучасний публічний менеджмент: досвід Швеції» на запрошенням викладача юридичного факультету Миколи Сюська.

Відкрив захід декан юридичного факультету Ярослав Лазур, який зауважив, що в сучасних умовах комплексної модернізації українського суспільства гостро постає питання формування нової національної парадигми державного управління. Багато студентів, зокрема юрфаку, після закінчення навчання йдуть працювати в органи державної влади та органи місцевого самоврядування, тож тема виступу іноземного гостя є надзвичайно актуальною та корисною,повідомляє Медіацентр УжНУ.

На лекції також було обговорено питання сучасних підходів та бачення різних шкіл щодо публічного менеджменту. Так, відбулася дискусія про те, який тип проектного менеджменту найбільше підходить для України. Том поділився досвідом роботи органів державної влади Швеції, розповів, наскільки важливим є дотримання етичних принципів для державного службовця. Наголосив, що нова парадигма публічного управління презентує орієнтири й настанови переходу до нового публічного менеджменту, який передбачає застосування клієнт-орієнтованих методів управління. Насамкінець гість дав свої рекомендації, що потрібно, аби стати ефективним публічним управлінцем.

На факультеті історії та міжнародних відносин захід розпочався з вітального слова заступника декана Віталія Андрейко, який наголосив на важливості таких зустрічей студентів із цікавими  лекторами у ракурсі здобуття нових знань та переймання досвіду. Далі студенти мали змогу почути лекцію про європізацію Швеції. Інформація виявилася для них, як для представників спеціальності «Міжнародні відносини», дуже актуальною. Адже професор розповідав про настрої шведів напередодні вступу до ЄС, ставлення до проблем мігрантів, результати референдуму і зміну ставлення в бік більшої підтримки євроінтеграції, враховуючи також проблему безпеки, яку легше вирішити колективно. Також Том Нільсон вів мову про проблеми сучасного розвитку ЄС, поділ країн на прибічників і євроскептиків, а також вирішальну роль більш розвинутих країн.

Окрім розглянутих питань, що стосуються безпосередньо теми лекції, професор також залюбки йшов на контакт з аудиторією, захоплено розповідаючи про своє місто та свій університет, який дотримується більш інноваційних методів викладання, відчуваючи на собі конкуренцію з найстаршим вишем Швеції. Класичних лекцій там майже нема – їх замінили інтерактивними засобами викладання і спілкування зі студентами.

Наприкінці зустрічі слухачі мали змогу поставити запитання, що їх цікавлять, на які пан Нільсон, своєю чергою, розгорнуто відповідав.

Захід, до речі, організували спільно із Закарпатським центром розвитку місцевого самоврядування (програма U-LEAD з Європою).

Нагадаємо,студенти-програмісти УжНУ виступили на Чемпіонаті світу у Пекіні.

Читайте на ГК:Відомі фрази із старих фільмів зазвучали на закарпатському діалекті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатські підприємці отримають підтримку з обласного бюджету
Читайте на ГК:Закарпатці вибороли 11 нагород на Кубку України з карате (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus