1. Новини Закарпаття
  2. >

Більше половини населення Закарпаття проживає у сільській місцевості

12.02.2018 11:19 Суспільство

Дослідження життєвого рівня населення проводиться органами державної статистики у всіх районах області шляхом проведення вибіркового обстеження умов життя домогосподарств.

Дослідження життєвого рівня населення проводиться органами державної статистики у всіх районах області шляхом проведення вибіркового обстеження умов життя домогосподарств.

В області налічується 354,8 тис. домогосподарств, з них 59,3% проживають у сільській місцевості.

Середній еквівалентний розмір одного домогосподарства, що територіально належить сільській місцевості становить 2,92 особи при 2,17 в середньому по країні та 2,49 у міських поселеннях. За кількісним складом сільських домогосподарств переважають домогосподарства з чотирьох і більше осіб, їх частка складає 49,8%, кожне четверте – з трьох осіб, 19,1% – з двох та 5,6% – з однієї особи.

Дітей віком до 18 років мають 57,7% сільських домогосподарств області при 35,4% в середньому по країні. З них одну дитину мають 40,8% домогосподарств, дві дитини – 52,4% та три дитини і більше – 6,8%.

У складі 81,8% сільських домогосподарств є працюючі особи при 82,0% у міських поселеннях, повідомила “Карпатському об’єктиву” Наталія Яцкулич – начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики Головного управління статистики.

Середньомісячні сукупні витрати домогосподарства сільської місцевості на одного умовного члена1 в місяць 3149,24 грн. та були на 10,3% вищими, ніж витрати міських жителів. У структурі сукупних витрат найбільшу частку – 54,6%, як і в попередніх роках, домогосподарства села направляли на харчування. Вартість харчування однієї умовної особи1 на добу становила 57,60 грн (у міській місцевості – 44,83 грн.)

У сільських домогосподарствах одна особа споживала більше, ніж у міських: молока, молокопродуктів та масла – на 9,7%, картоплі – на 22,2%, хліба і хлібних продуктів – на 37,3%, цукру (включаючи цукор, використаний на кондитерські вироби), меду – на 45,8%.

У забезпеченні сільського населення продуктами харчування значну роль відіграють особисті підсобні господарства. У них вироблено 100,0% спожитої в домогосподарствах картоплі, 55,0% – яєць, 52,0% – фруктів, ягід, горіхів, винограду, 51,1% – овочів і баштанних, 46,7% – м’яса, м’ясопродуктів та сала та 18,0% – молока, молокопродуктів та масла.

Читайте також про пенсію для заробітчан: українцям зробили важливе пояснення.

Читайте на ГК:«Всі ми хочемо жити в вільній незалежній Україні»: історія першої жінки Закарпаття, яка брала участь в АТО (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті викрито брата вбивці, який намагався переправити чоловіка через кордон (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпаття йде холод з дощами і снігом
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська