1. Новини Закарпаття
  2. >

Кір на Закарпатті: думки батьків та лікарів

17.01.2018 17:06 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Питання епідемії кору чи її відсутності зараз постала дуже гостро. Розмови про щеплення, вакцини та можливі наслідки чути і в громадському транспорті, і на вулиці, і в соцмережах.

Питання епідемії кору чи її відсутності зараз постала дуже гостро. Розмови про щеплення, вакцини та можливі наслідки чути і в громадському транспорті, і на вулиці, і в соцмережах.

Поширення захворюваності кором на території багатьох регіонів України розпочалось із другої половини 2017 року. Наразі є суттєве ускладнення епідемічної ситуації в південних, західних областях, Києві.

В Одесі зареєстровано 6 летальних випадків внаслідок ускладнень від кору. Підйом захворюваності реєструється і в нашій області. З кінця листопада 2017 року перші поодинокі випадки були виявлені серед населення Ужгорода. Про це повідомив Директор Ужгородської міськрайонної філії ДУ Закарпатський лабораторний центр МОЗ України Олександр Пшеничний.

Фахівець зазначив, що за минулий рік в обласному центрі діагностовано 17 випадків захворювання. З початку цього року виявлено вже 25 випадків захворювання. Майже щоденно виявляються нові захворювання кором серед мешканців міста. Серед захворілих 76 % - діти. В старших вікових категоріях випадки захворювань реєструвались у людей віком від 21 до 42 років.

Усього на початок січня в області зареєстровано 637 випадків кору, хворобу діагностують у всіх районах області крім Перечинського й Великоберезнянського. Майже 90 відсотків з усіх хворих – це діти до 17 років, із них левова частка – діти до 1 року, які ще не отримали щеплення (перше щеплення проводиться при досягненні 1-річного віку), а також діти від 1 до 4 років, які мали отримати першу дозу вакцини. Проте 71% із хворих не були вакциновані взагалі.

Про необхідність щеплення, його шкідливість та можливі причини та наслідки епідемії активно дискутують у соцмережах. Багато хто занепокоєний швидкістю поширення корі на

Закарпатті та Україні, інші ж припускають, що шум навколо епідемії штучний та не потрібно турбуватись. З’являються думки, лікарі просто хотіли якомога швидше використати запаси вакцин.

 «Ажіотаж, ба завезли прививку КПК у період спалаху грипу і майже ніхто її не встиг зробити. А там сроки. От щоб бігли і робили», - написала Людмила Яблонская у соцмережі.  

Виталик Медвидь теж вважає, що епідемії нема.

«Нема ніякої корі, шо ви... з людей гроші косять за ці прививки і заробляють», - написав чоловік.

В той же час, за офіційною інформацією Закарпатської ОДА, на Закарпатті гостра нестача вакцини від кору, забезпечено менше третини щеплень від потреби. Протягом 2017 року вакцина для профілактики кору, паротиту та краснухи надходила на Закарпаття трьома траншами: у січні, червні та вересні.

«Із заявлених 88 тисяч вакцин область отримала всього 26 тисяч, тобто менше третини від потреби», зазначив головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк.

Фахівець наголосив на високій вірулентності кіру. Інфекція поширюється дуже швидко. При контакті із хворим на кір нещепленої людини вірогідність захворіти складає до 97%.

Як повідомили фахівці, відмов батьків від щеплень дітей проти кору по області за минулий рік було усього 317. Головна причина того, що діти не отримали необхідні щеплення –  відсутність вакцини.

Лєна Мішко в соцмережі закликає обов’язково робити щеплення дітям, щоб вберегти їх від хвороби.

«Особисто моя думка: прививати дітей потрібно, але якісними вакцинами. Тому я прививаю своїх бельгійською вакциною яку купую в аптеці», - написала жінка.

Про можливість вакцинування закордонними вакцинами написала і Яна Дуганчик-Томенюк.

«А поясніть, будь ласка, мами до тепер не зробили ні одну прививку. Чому? Ви за чи проти вакцинування?
А тепер спалах корі і побігли робити? Я не можу зрозуміти... Просто я не можу поняти - мами пишуть прививки зло, але як спалах чогось, то біжать робити їх? Чи як? Без будь яких докорів і задньої мислі, просто цікава позиція людей.

P.S. Обоє діток мають всі прививки по календарю. Робили всі в Угорщині. Маємо навіть не тільки обов’язкові, а рекомендовані. 

P. P. S. Я вважаю, що завдяки нашому територіальному розташуванню, ми можемо прививали діток в Угорщині чи Польщі! Дорого?? Не думаю...», - написала жінка

 

Лікарі стверджують, що при перших проявах захворювання потрібно негайно викликати сімейного лікаря додому, а не іти в поліклініку.

Симптоми та протікання захворювання на кір

Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний, або гавкаючий - при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки око - кон'юнктивіт. Його прояви при кіру яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На другий-третій день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кіру малесенькі білусоваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі.

На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулубі, ще через день - на руках й ногах. Коревий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирців, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипи стан дитини різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт. Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно.

 Нагадаємо, в обласній інфекційній лікарні Закарпаття не вистачає місць для хворих на кір.

Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатська поліцейська з позивним "Лисиця" рятує життя побратимів на фронті: сила української жінки (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська