1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді вшанували 79 річницю створення організації "Карпатська Січ"

12.11.2017 12:45 Суспільство

З цієї нагоди зорганізували науковий круглий стіл «Угорська окупація українських земель у 1939-1944 роках та Карпатська Січ».

У залі Вченої ради УжНУ зібралися ветерани національно-визвольних змагань на теренах Закарпаття, студенти і працівники університету, нинішні учасники бойового підрозділу «Карпатська Січ». Вітальне слово присутнім мовили директор Науково-дослідного інституту українознавства МОН України Богдан Галайко та проректор УжНУ Мирослава Лендьел, пише День.

Про історико-правові аспекти угорської окупації та анексії Закарпаття у 1938-44 роках, релігійний чинник та його використання чужинськими державами в розділенні української нації, репресії угорської та польської окупаційної влади у 1938-44 роках, боротьу Карпатської Січі проти угорських завойовників та питання відповідальності за злочини проти людяності, необхідність гідного вшанування пам’яті полеглих захисників Карпатської України у 1939 році, зокрема увічнення пам’яті полковника  М.Колодзінського, у своїх ґрунтовних доповідях розповіли доктор історичних наук професор УжНУ Роман Офіцинський, доктор богословя і юридичних наук, ректор Карпатського університету ім. А.Волошина єпископ Віктор (Бедь), кандидати історичних наук Олександр Пагіря, Юрій Славік, Микола Посівнич, дослідники Костянтин Куцов, Павло Подобєд, Остап Козак, голова історичного клубу «Карпатська Україна» Іван Ребрик, голова правління обласної організації ВУТ «Просвіта»  Володимир Піпаш. 

Командир бойового підрозділу «Карпатська Січ» Олег Куцин у своєму виступі наголосив, що нинішня «Карпатська Січ» є гідним наступником і продовжувачем слави мужніх захисників Карпатської України.

Після цього члени «Карпатської Січі» здійснили пам’ятну ходу  до монумента президента Карпатської  України Августина Волошина та пікетували Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород.

Нагадаємо, Ужгородом пройшов марш на честь заснування "Карпатської Січі".

Читайте на ГК:В Ужгороді вдруге за рік зацвіла яблуня
Читайте на ГК:В Ужгороді квітує яблуня, на якій вже дозрівають плоди (ФОТО)
Читайте на ГК:Соцмережі: у передмісті Ужгорода людина хотіла вчинити самогубство (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus