1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські студенти-військовики вправлялися на полігоні зі зброєю

12:08, 17 Червня Суспільство

Запах чебрецю змішався із запахом пороху,а птахи замовкли, бо повітря розриває свист куль: на полігоні в Оріховиці студенти кафедри військової підготовки мали практичні заняття із військового вишколу.

Сімдесят студентів, серед яких, між іншим, чимало й дівчат, приїхали на полігон 15 ОГПБ 128 бригади, аби вдосконалити свої знання та практичні навички, повідомляє Медіацентр УжНУ.

«Такі навчання передбачені програмою комплексних практичних занять, — каже завідувач кафедри Василь Олійник. — У нас заплановано 15 заходів із відпрацювання необхідних вправ, щоб студенти набули практичних навичок володіння зброєю. Цього разу займаються чотири взводи — усі, крім психологів, бо вони матимуть такі заняття трохи пізніше. Студенти відпрацьовували навчальні вправи на нашому тактичному полі, а тепер закріплюють знання уже з бойовою зброєю».

Упродовж навчального дня майбутні офіцери освоювали роботу з компасом та картою на занятті з топографії, проходили тактичну й вогневу підготовку — вели стрільбу по мішенях, охочі збирали й розбирали автомат. Крім того, студенти мали нагоду поспілкуватися з командиром батальйону спецпризначення, від якого дізнавалися, як вести бій малими групами: з двох, трьох і чотирьох осіб.

Курсантка кафедри військової підготовки Каріна Лошак паралельно навчається на біологічному, але зізнається: у майбутньому хоче пов’язати життя з військовою тематикою.

«Мені подобається служба, а тут, на кафедрі, я здобуваю нові цікаві знання. Після закінчення навчання можна реалізуватися у різних сферах: Збройних силах, СБУ, патрульній поліції тощо.

Перед стрільбою нервувалася, бо для мене це перший досвід. Але нас добре навчили стріляти в тирі — ці вміння стали в пригоді, і я влучила у дві мішені з трьох».

А от студент юридичного факультету Артур Генюта стріляє не вперше. Хлопець каже:

«Ішов на військову кафедру, аби здобути звання офіцера й дістати можливість працювати в органах. Нещодавно в нас були навчання, на яких я мав перший досвід стрільби. Ті емоції не передати: коли вперше стріляв бойовими патронами, хвилювався — то був сплеск адреналіну, але після першого пострілу опанував себе й продовжив роботу із холодною головою. Тоді з першого разу настріляв на «відмінно».

Як повідомлялося раніше, закарпатська волонтерка отримала відзнаку Міністра оборони України.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Виноградова та Мукачева 20 вересня 2017 року
Читайте на ГК:Закарпатські лікарі: Яких різновидів вірусного грипу варто остерігатись
Читайте на ГК:Грибні рекорди Карпат: в мережі показали найбільший гриб / ФОТО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus