1. Новини Закарпаття
  2. >

Польський економіст розповів про земельну реформу та заборону продажу землі в Україні

17.04.2017 21:33 Суспільство

Я був розчарований мораторієм на продаж землі в Україні – польський економіст Лєшек Бальцерович.

Проведення земельної реформи та можливий продаж землі в Україні сьогодні викликає дуже багато міфів щодо страшних наслідків цього процесу. Однак, варто зазначити, що Європі, окрім України, тільки Білорусь забороняє продаж землі.

Про це розповів польський економіст Лєшек Бальцерович в ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 19:30 – 20:30) на телеканалі ZIK.

«Три роки тому в Україні була катастрофічна ситуація. Спадок від президенства Януковича, велика фінансова заборгованість та наслідки агресії Росії сильно вплинули на державу саме в економічному плані. Така комбінація фактів у будь-якій країні призвела б до часткового економічного краху. Однак в Україні вже почалися важливі реформи, які поступово покращують цю ситуацію», – зазначив Лєшек Бальцерович.

Особливо ефективними, на думку експерта, стали зміни в газовому секторі, де існувала велика корупція. Також, не менш важливими для розвитку економіки, є зрушення у судовій реформі, що дає можливість зробити українські суди незалежними.

Натомість економіст також зауважив, що був незадоволений та розчарований проходженням земельної реформи в Україні.

«Я був дуже розчарований введенням мораторію на продаж землі в Україні. Натомість проект продажу землі готується експертами Світового банку, і має позитивні відгуки в експертній сфері. У земельному питання виникає дуже багато міфів щодо страшних наслідків продажу землі. Тому, за допомогою думок професіоналів, потрібно послабити такі міфи та пояснити процес суспільству. Потрібно також розуміти, що в Європі, окрім України, тільки Білорусь забороняє продаж землі», – зауважив Бальцерович.

Серед тих реформ, які є у найближчому резерві, та які необхідно негайно починати – це приватизація та демонополізація. Якщо саме вони пройдуть вдало, то з’являться додаткові сильні стимули для економічного зростання України.

Читайте на ГК:Новим омбудсменом призначили Людмила Денисова
Читайте на ГК:У Гройсмана взялися за криптовалюту: майнінг стане професією
Читайте на ГК:"Хотіла обрушити купол і добивати тих, хто виживе, автоматами": Луценко заявив, що Савченко планувала теракт в Раді

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus