1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт заявив, що на створення Антикорупційного суду може піти 3-5 років

09.04.2017 Суспільство

МВФ вимагає від України створити систему антикорупційного правосуддя, але в Меморандумі про співпрацю немає чіткого визначання – яким чином це має відбутися.

Це внутрішня справа України. Створення спеціального антикорупційного суду було б прямою відповіддю на пропозицію МВФ, однак є як правові, так і технічні проблеми.

Таку думкувисловив політичний експерт Тарас Чорновіл, пише сайт 24.

За словами експерта, правова колізія дійсно існує. Спеціальні суди, як і військові, заборонені Конституцією. На думку Чорновола, прийнятнішим варіантом, який би влаштував і Київ, і МВФ, було б створення антикорупційної палати в суді.

Набір в цю палату міг би пройти за додатковим процедурами відстеження доброчесності кандидатів. Щоб всі громадські організації, які займаються антикорупційною проблематикою, зосередилися би на суддях, які мають потрапити в цю палату. Це влаштувало б МВФ і вже влітку могло б запрацювати,– говорить Чорновіл.

Крім того, зауважує політолог, попри можливі проблеми з Конституцією є ще й суто організаційний момент. Як говорить Тарас Чорновіл, на процедуру створення спеціального антикорупційного суду може піти не менше 3-5 років. Знаючи працездатність наших парламентарів, говорить експерт, лише 7-8 місяців займе процес розробки і затвердження закону. Далі – формування експертної групи для відбору суддів. І саме в цьому питанні, зауважує політолог, виникли гарячі суперечки.

"Основна проблема виникла через те, хто буде ключовими постатями у створені спеціальної експертної групи, яка має відбирати суддів. Одні вимагали, щоб визначали громадські організації. Інші акцентували увагу на тому, як визначити, чи ці організації справжні чи фейкові, а які, можливо, і самі корупційні", – зазначає Чорновіл.

Нагадаю, що 4 членів НАЗК відбирали 8 місяців. А тут мова йде про близько 50 суддів верховного антикорупційного суду і сотні чи тисячі суддів нижчої вертикалі. Це розтягнеться на роки. Тому працювати над вироблянням норм створення такого суду потрібно. Але сподіватися на те, що зараз запустимо цю ідею і суд до кінця року запрацює – утопія,– наголошує політолог.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, МВФ виділив Україні черговий транш у розмірі $1 мільярда. Також повідомлялося, що у МФВ нагадали Україні умови для майбутніх траншів.

Читайте на ГК:У Польщі хочуть зустрічі з Гриневич через український закон про освіту
Читайте на ГК:Міністр Гриневич: В Угорщині багато міфів про новий український освітній закон
Читайте на ГК:Відповідь Будапешта на закон про освіту: Угорщина відтепер блокуватиме будь-яке зближення України з ЄС
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus