1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На закарпатській Притисянщині розводять буйволів / ВІДЕО

4182
Суспільство Новини Виноградова

Цих рідкісних для нашого часу тварин в Україні залишилося не більше двохсот особин.

На закарпатській Притисянщині розводять буйволів / ВІДЕО

Саме ця обставина спонукала підприємливого тутешнього фермера зайнятися розведенням буйволів для збереження іх популяції.

І не так давно на околиці Виноградова виникла сучасна ферма «Карпатський буйвіл».

Сприятливі природні умови з чималою толокою для випасу , болотистою місцевістю поблизу річки «Сальви» разом із хорошим доглядом тварин сприяли швидкому поповненню стада. Плідно працюють над цим найстарший в Україні 23-річний буйвол-бик Дюрі та втричі молодші за нього Хан і Рай. На новій фермі разом із самцями зараз проживають 24 дорослі буйволиці і 12 телят. За ними постійно доглядають двоє працівників та лікар-ветеринар.

Утримання буйвола в сучасних умовах обходиться не дешево,- розповідає адміністратор ферми Інна Левдар.-Одна ця тварина за зиму з’їдає майже втричі більше сіна, ніж корова. До того ж, аби уберегти своїх підопічних від можливих захворювань, ми годуємо їх кормами без будь-яких добавок.

Зате з недавнього часу на фермі відкрили невеликий переробний цех, де з молока буйвола виготовляють екологічно чисті сири й масло. Тому сучасне виробниче приміщення за потреби слугує ще й дегустаційним залом для гостей і туристів, їх тут радо частують поживними рідкісними смаколиками.

Такий напрям, сподіваються на фермі, сприятиме більш ефективному господарюванню, щоб зберегти для майбутніх поколінь надійного помічника наших предків - карпатського буйвола.

Більше дивіться у ВІДЕО.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber