1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці стурбовані: мережею шириться флешмоб, який закликає підлітків до суїциду / ФОТО

08.02.2017 12:19 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Соціальними мережами ширяться пости батьків підлітків, які занепокоєні поведінкою їхніх дітей. Ті вступають до підозрілих груп у соцмережах та виконують дивні завдання від незнайомих людей.

Соціальними мережами ширяться пости батьків підлітків, які занепокоєні поведінкою їхніх дітей. Ті вступають до підозрілих груп у соцмережах та виконують дивні завдання від незнайомих людей.

Так, вже досить тривалий час у соцмережі «ВКонтакте» ширяться групи з назвами: "Киты плывут вверх", "Разбуди меня в 4.20", f57, f58, "Тихийдом", "Рина ", "Няпока", "Море китов", "50 дней до моего...". Всі вони закликають підлітків долучатись до небезпечного флешмобу чи квесту, кульмінацією якого є вчинення ними суїциду та демонстрація цього у мережі. Запрошення до гри приходять уже і на вайбер.

Також існують платні додатки, завантажуючи котрі діти ніби купують свою смерть. При купівлі додатку за ними закріплюється людина, яка стежить за виконанням завдань, останнім етапом гри - є суїцид.

«Голос Карпат» провів дослідження даних груп. Більшість з них на головній сторінці не містять прямих закликів до суїциду, але в коментарях таки з’являються римовані віршики та посилання на інші спільноти з подібним контентом. Там часто можна побачити картинки і вислови з підтекстом та пригнічуючим ефектом. Деякі групи мають більше 10 тисяч учасників.

Наприклад, пошук за запитом «разбуди меня в 4.20» видав сім груп. Найчисельніша з них мала 83 підписники і на стіні містила більше двадцяти висловів «хочу в игру». Проте, були серед них і заклики схаменутися та не робити дурниць.

Знайшли ми і україномовні аналоги російських груп, адміністраторами яких є підлітки від 12 до 18 років. Назви таких груп кажуть самі про себе: «Дома не поймут», «Ми діти суїцидального покоління», «Краще самій». Часто на стіні там з’являються написи «не хочу жити», «все дістало», «краще померти», «мене ніхто не розуміє» або ж картинки та меми, які показують життя з негативного боку.

Група «Ня, пока», до прикладу, містить ще й заклики до мазохізму та контент еротичного змісту. Суть гри: зробити собі боляче та викласти фото. Найчастіше це фото м’яких тканин із забоями чи порізами. Окрім того, в ній з’являються заклики до вживання алкоголю та паління, бо це, нібито, здатне вирішити всі проблеми. Пропагує ця група і гомосексуальні відносини.

Менш тривалим у часі є флешмоб "Біжи або помри!". Суть його полягає у тому, щоб перебігти дорогу якомога ближче перед рухомим транспортом. Керівниця ССТ «Бліц», а заразом депутат Ужгородської міської ради Альона Камінська, на свої сторінці у соцмережі написала, що 3 лютого 2017 року вона отримала лист з Департаменту освіти із закликом бути обережними та провести бесіду зі своїми дітьми.

Камінська також закликає слідкувати за активністю дітей у соціальних мережах та більше спілкуватись з ними.

 

НА ЩО ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ БАТЬКАМ:

1. Дитина не висипається, навіть якщо лягає рано - простежте, чи спить він в ранні ранкові години.

2. Малює китів, метеликів, єдинорогів.

3. Перебуває в групах, що містять в назві наступне: "Киты плывут вверх", "Разбуди меня в 4.20", f57, f58, "Тихийдом", "Рина ", "Няпока", "Море китов", "50 дней до моего..." і публікує на стіні хеш-теги : #домкитов, #млечныйпуть, #150звёзд, #ff33, #d28, #хочувигру.

4. Закрила у соцмережах доступ до докладної інформації, в листуванні з друзями (на особистій стіні) є фрази "розбуди мене в 4.20", "я в грі". І зовсім вже страшно, якщо на стіні з'являються цифри від 50 починаючи і менше.

5. Переписується в вайбері (чи інших додатках чи соціальних мережах) з незнайомими людьми, які дають дивні розпорядження.

6. Стала знервованою, занепокоєною, агресивною.

7. Говорить про смерть як про буденну річ.

Психолог Наталя Боднар радить поговорити з підлітками і розповісти їм про небезпечні забавки, пояснити небезпеку від таких ігор. Також варто звернути увагу на поведінку дітей під час таких розмов: якщо вони нервують чи зляться – варто пильніше придивитись чи нема ще якихось супровідних проявів.

«Якщо ви таки виявили, що ваші діти роблять хоча б дві речі з переліченого вище списку, то варто бити тривогу та, найперше, поговорити з дітьми, а якщо це не допоможе, то іти до фахівця», - радить психолог.

Мама підлітка Марія Бачинська також закликає батьків активніше цікавитись життям своїх дітей.

«Шановні батьки, прошу вас звернути увагу на те, що у вас є діти, що їх треба виховувати, бо ще жодна дитина не народилася з досвідом», - зазначила вона.

Вчителів ж вона просить виконувати їхні посадові обов’язки. А у випадки виникнення труднощів жінка закликає звернутись до шкільного психолога.

Варто зазначити, що в Україну течія захоплення групами з суїцидальними закликами у соціальній мережі «ВКонтакте» поширилась з Росії. Особливого розголосу тема набрала після смерті Ріни Паленкової, яка покінчила з собою після участі у флешмобі. Звістку про її смерть опублікували на стіні групи «f57» і написали, що вона перша зробила великий крок. Після її смерті мережу заполонили присвячені їй групи з таким же суїцидальним контентом.

Журналісти Голосу Карпату дізнались, що таке підлітковий суїцид та його профілактика.

Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?
Читайте на ГК:Екстремальна погоня по-закарпатськи: чоловіки тікали від правоохоронців, що взяли слід (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська